PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duża inwestycja magazynowa P3 dla firmy Carrefour

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lis 2015 09:54

Duża inwestycja magazynowa P3 dla firmy Carrefour

P3 i Carrefour podpisały umowę na budowę kompleksu logistycznego o powierzchni ponad 81 tys. mkw. w parku P3 Bucharest w Rumunii.

REKLAMA

P3 uzgodnił już wstępny wynajem budynku dla firmy Carrefour. Najem powierzchni nastąpi w ramach transakcji utworzenia węzła logistycznego o powierzchni 81.000 mkw. w parku P3 Bucharest w Rumunii.

Nowy obiekt dla Carrefour będzie obejmować istniejący już magazyn, a także chłodnię o powierzchni 15 000 mkw., która powstanie w formule Build-to-Suit (BTS). Będzie to pierwsza budowa BTS firmy P3 w Rumunii od czasu nabycia parku P3 Bucharest, największego parku logistycznego w kraju, co nastąpiło w tym roku (2015).

Nowe budynki zwiększą całkowite portfolio firmy P3 na terenie Rumunii – obejmujące już osiem magazynów – do około 270 000 mkw.

- Będzie to jedna z naszych największych tegorocznych transakcji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zabezpieczenie najemcy klasy firmy Carrefour dla tak dużego i znaczącego nowego projektu stanowi ważne osiągnięcie dla firmy P3. Rynek rumuński rozwija się dynamicznie, a my mamy wysokie ambicje wobec tego kraju. Po nabyciu w tym roku parku P3 Bucharest, będącego największym parkiem logistycznym w kraju, jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego pierwszego projektu BTS. Transakcja ta stanowi świadectwo wielu mocnych stron parku pod względem lokalizacji i jego obiektów oraz zdolności firmy P3 do realizowania budynków zaprojektowanych z myślą o potrzebach naszych klientów – szybko i z zachowaniem efektywności kosztów. Carrefour jest naszym klientem we Francji i cieszymy się, że możemy teraz współpracować z nim również w Rumunii  - komentuje Ian Worboys, CEO firmy P3.

Prace nad pierwszym budynkiem rozpoczęły się w październiku (2015r.), a obiekt logistyczny zostanie ukończony w fazach od kwietnia do października 2016 roku.

Park P3 Bucharest, położony strategicznie w odległości około 13 km na zachód od centrum Bukaresztu, jest w pełni skomercjalizowany. Dodatkowo na terenie parku znajduje się grunt, który można zabudować w celu udostępnienia około 114.000 mkw. dodatkowej powierzchni w jednostkach od 4.000 mkw. do 40.000 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA