PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duża inwestycja w łódzkiej SSE

  • Autor: PAP
  • 08 gru 2016 15:35

Duża inwestycja w łódzkiej SSE Fot. Fotolia

Wirthwein – producent podzespołów m.in. dla AGD – zainwestuje ok. 16 mln zł w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zbuduje i wyposaży nową halę produkcyjną w Łodzi i utworzy kilkadziesiąt miejsc pracy.

REKLAMA

"Firma Wirthwein, działająca w łódzkiej SSE od 2004 roku, zadecydowała o nowych inwestycjach w naszym mieście. Musieli czekać dość długo - aż rok - na to, aż nasz wniosek o poszerzenie SSE zostanie przyjęty przez rząd. Przyjęto go w ubiegłym tygodniu i teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczętą inwestycję kontynuować" - podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik na konferencji prasowej w środę.

Zdaniem Michalika inwestycja wpisuje się w realizowaną w Łodzi koncepcję rozwoju klastra przemysłu AGD.

Spółka ma zamiar zainwestować w budowę nowej hali produkcyjno - magazynowej oraz w zakup kolejnych maszyn. Wartość inwestycji wyniesie ok. 16 mln zł. Jej zakończenie planuje się na jesień przyszłego roku - wówczas firma chce uruchomić co najmniej 40 nowych miejsc pracy.

Łódzki zakład Wirthwein rozpoczął działalność w 1998 roku, realizując dostawy elementów do pralek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obecnie w jego dwóch oddziałach produkowane są nie tylko komponenty z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży, zmywarek, ale też części dla branży motoryzacyjnej i elektrotechnicznej.

"Zakład w Łodzi jest największy wśród 21 fabryk grupy Wirthwein działających na całym świecie. Łącznie pracuje u nas 3,8 tys. osób, z czego tylko w Łodzi - ponad 400. Wszyscy pracownicy to Polacy; świetny i dobrze zmotywowany zespół" - zaznaczył właściciel firmy Marcus Wirthwein.

W ubiegłym tygodniu obszar ŁSSE powiększył się o prawie 88 ha i obecnie zajmuje 1416 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

ŁSSE istnieje od 19 lat; w tym czasie wydała prawie 300 zezwoleń dla inwestorów. Zrealizowali oni inwestycje o łącznej wartości ok. 15 mld zł, dzięki którym powstało prawie 36 tys. miejsc pracy. 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA