PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duża inwestycja w łódzkiej SSE

  • Autor: PAP
  • 08 gru 2016 15:35

Duża inwestycja w łódzkiej SSE Fot. Fotolia

Wirthwein – producent podzespołów m.in. dla AGD – zainwestuje ok. 16 mln zł w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zbuduje i wyposaży nową halę produkcyjną w Łodzi i utworzy kilkadziesiąt miejsc pracy.

REKLAMA

"Firma Wirthwein, działająca w łódzkiej SSE od 2004 roku, zadecydowała o nowych inwestycjach w naszym mieście. Musieli czekać dość długo - aż rok - na to, aż nasz wniosek o poszerzenie SSE zostanie przyjęty przez rząd. Przyjęto go w ubiegłym tygodniu i teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczętą inwestycję kontynuować" - podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik na konferencji prasowej w środę.

Zdaniem Michalika inwestycja wpisuje się w realizowaną w Łodzi koncepcję rozwoju klastra przemysłu AGD.

Spółka ma zamiar zainwestować w budowę nowej hali produkcyjno - magazynowej oraz w zakup kolejnych maszyn. Wartość inwestycji wyniesie ok. 16 mln zł. Jej zakończenie planuje się na jesień przyszłego roku - wówczas firma chce uruchomić co najmniej 40 nowych miejsc pracy.

Łódzki zakład Wirthwein rozpoczął działalność w 1998 roku, realizując dostawy elementów do pralek dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obecnie w jego dwóch oddziałach produkowane są nie tylko komponenty z tworzyw sztucznych do pralek, suszarek do odzieży, zmywarek, ale też części dla branży motoryzacyjnej i elektrotechnicznej.

"Zakład w Łodzi jest największy wśród 21 fabryk grupy Wirthwein działających na całym świecie. Łącznie pracuje u nas 3,8 tys. osób, z czego tylko w Łodzi - ponad 400. Wszyscy pracownicy to Polacy; świetny i dobrze zmotywowany zespół" - zaznaczył właściciel firmy Marcus Wirthwein.

W ubiegłym tygodniu obszar ŁSSE powiększył się o prawie 88 ha i obecnie zajmuje 1416 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim.

ŁSSE istnieje od 19 lat; w tym czasie wydała prawie 300 zezwoleń dla inwestorów. Zrealizowali oni inwestycje o łącznej wartości ok. 15 mld zł, dzięki którym powstało prawie 36 tys. miejsc pracy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA