PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duża niemiecka inwestycja ruszyła w Legnickiej SSE

  • Autor: PAP
  • 12 lis 2015 14:33

Największa w historii niemieckiej firmy Schweiker fabryka okien rozpoczęła w czwartek produkcję w Komornikach (Dolnośląskie) - na terenie Legnickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej (LSSE). Zakład będzie produkować 100 tys. okien rocznie.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP rzecznik Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wybudowana za 25,5 mln zł fabryka to największa inwestycja firmy Schweiker w ponad 80-letniej historii tego przedsiębiorstwa. W zakładzie ruszyła produkcja okien, drzwi oraz rolet z PCV i aluminium.

- Na działce o powierzchni ok. 5 ha stanął zakład z liniami produkcyjnymi o wydajności 100 tys. okien rocznie oraz linia do foliowania profili. Powierzchnia fabryki to ponad 13 tys. metrów kw. - dodała Szott.

Podkreśliła, że pracę w zakładzie znalazło początkowo 30 osób, ale władze firmy planują kolejną rekrutację i uruchomienie następnej linii produkcyjnej.

Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Do nowego zakładu przeniesiona została produkcja m.in. z zakładu koncernu w Długołęce (Dolnośląskie), gdzie dotychczas wytwarzano systemy roletowe.

Pełnomocnik firmy Schweiker Michał Dudziak zaznaczył, że ulokowanie produkcji w Polsce spowodowane było zarówno planami ekspansji grupy na rynkach Europy Zachodniej, jak i chęcią rozwoju działalności firmy.

- Decyzja o inwestycji w Strefie została też podjęta ze względu na zachęty inwestycyjne i pełne wsparcie, jakie udzieliła Strefa firmie od początku planowania procesu inwestycyjnego - dodał Dudziak.

Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Rafał Jurkowlaniec ocenił, że LSSE jest atrakcyjna dla niemieckich inwestorów z powodu bliskości granicy oraz położenia terenów w pobliżu autostrady A4.

- Naszym inwestorom oferujemy też zwolnienie z podatku dochodowego - maksymalnie do 45 proc. wartości poniesionych nakładów inwestycyjnych lub dwuletnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników - dodał Jurkowlaniec.

Od początku istnienia LSSE wydała 140 zezwoleń na działalność i na jej terenie powstało ponad 11 tys. miejsc pracy. Przedsiębiorcy zainwestowali tu ponad 7 mld zł. W strukturze branżowej LSSE przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy, z wiodącym kapitałem niemieckim, którego udział wynosi 74 proc.

W zeszłym tygodniu polski rząd podjął decyzję o powiększeniu LSSE o kolejne 551 hektarów i jej obszar wynosi obecnie ponad 1763 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA