PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duży operator logistyczny wynajmuje powierzchnię w Prologis Park Janki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 paź 2012 11:21

Duży operator logistyczny wynajmuje powierzchnię w Prologis Park Janki

Firma Rohling Suus Logistics wynajęła cały nowopowstały budynek nr 3 na terenie Prologis Park Janki. Łączna powierzchnia najmu to 25,5 tys. mkw.

REKLAMA

Firma Rohling Suus Logistics wynajęła 18,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej oraz 7 tys. mkw. powierzchni, o którą zostanie rozbudowany magazyn. Będzie ona dopasowana do indywidualnych potrzeb operatora i stanie się terminalem typu cross-dock dostosowanym do przeładunków drobnicowych. Całość, o łącznej powierzchni 25 500 metrów kwadratowych, będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora logistycznego świadczącego kompleksowe usługi.

- Zdecydowaliśmy się na ukończenie trzeciego budynku w Jankach z uwagi na zmniejszający się współczynnik wolnej powierzchni magazynowej w południowej Warszawie - powiedziała Kamila Pruk, leasing manager Prologis na Polskę - Doskonałe położenie parku w pobliżu głównych europejskich i krajowych szlaków komunikacyjnych w połączeniu z naszym doświadczeniem i elastycznym podejściem, stworzyły atrakcyjną ofertę dla naszego nowego klienta. Życzymy Rohling Suus Logistics samych sukcesów w ich nowym centrum dystrybucyjnym i cieszymy się na dalszą owocną współpracę - dodaje.

- Skala, tempo rozwoju i jakość inwestycji Rohling Suus Logistics są bez precedensu w branży. Umowa z Prologis jest naszą czwartą doniosłą zmianą w obszarze nieruchomości w tym roku - otworzyliśmy już dwa kompleksy logistyczne typu build-to-suit w Czeladzi oraz Poznaniu, oraz przenieśliśmy oddział w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+. Znacząco zwiększy to nasze możliwości operacyjne i wpłynie na dalszy rozwój usług - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie Rohling Suus Logistics.

- Decyzja aby kontynuować budowę pierwszego w stu procentach budynku spekulacyjnego w Polsce po 2009 roku wynikała również z naszej szerokiej wiedzy o rynku i dużej sile finansowej spółki - dodał Bartosz Mierzwiak, vice president & market officer Prologis na Polskę - Nasza pozycja lidera na rynku powierzchni magazynowych pozwoliła nam przewidzieć potrzeby klienta i wynająć ten nowoczesny budynek.

Obecnie Prologis Park Janki składa się z trzech budynków o łącznie powierzchni 91 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest w Jankach, w pobliżu drogi krajowej numer 8 Warszawa-Katowice, około 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy.

W regionie Warszawy Prologis dysponuje siedmioma parkami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ponad 700 000 metrów kwadratowych. Z portfolio o powierzchni 1,9 miliona metrów kwadratowych zlokalizowanych w 22 parkach logistycznych, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • truks 2012-10-25 11:46:23
    Prologis aktywnie działało w tym roku na rynku - zapewne w kolejnym będzie podobnie. Oni współpracują z jartomem? Zauważyłem szczególną aktywność tej agencji. Faktycznie zawierają aż tak dużo transakcji jak to wygląda?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA