PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie firmy otworzą magazyny w Szczecinie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2015 13:50

Do grona najemców budowanej hali C dołączyły dwie kolejne firmy, CUBIC oraz HTM. Hala C została już wynajęta w 75 procentach. Oficjalne otwarcie II etapu inwestycji hal C i D zaplanowano na dzień 10 czerwca br.

REKLAMA

Firma Cubic w związku z planowanym dalszym rozwojem na terenie Polski, na powierzchni 7 000 mkw. w hali C kompleksu North-West Logistic Park rozpocznie działalność produkcyjną. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

Cubic to duńska firma, która od kilkunastu lat jest obecna na polskim rynku. Kluczowym produktem firmy jest produkcja modularnych rozdzielnic elektrycznych. 

Kolejnym najemcą kompleksu logistycznego została polska firma HTM. Na wynajętych 2 500 mkw. powierzchni magazynowej najemca będzie prowadzić składowanie oraz dystrybucję artykułów spożywczych. Za umowę najmu z HTM była odpowiedzialna firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Litwiniuk Property.

Budowana hala C o powierzchni 28 000 mkw. jest już wynajęta w 75 procentach. Wśród najemców znajdują się już takie firmy jak KK Wind Solutions oraz PartyDeco. KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym. PartyDeco z główną siedzibą w Szczecinie, posiadając 20-letnie doświadczenie i zatrudniając już ponad 110 pracowników, dostarcza produkty dekoratorskie na najwyższym poziomie do odbiorców w całej Unii Europejskiej. Zakończenie prac budowlanych przy ostatnim etapie kompleksu magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park zaplanowano na koniec maja. Uroczyste otwarcie z udziałem władz lokalnych odbędzie się 10 czerwca br. Obecnie firma Trasko-Inwest kontynuuje prace przy montażu instalacji wewnętrznych oraz przy wykończaniu hal. Jednoczenie trwają intensywne prace nad całkowitym zagospodarowaniem terenu wokół inwestycji oraz nasadzeń terenów zielonych.

Waimea Holding S.A., inwestor North-West Logistic Park w Szczecinie, planuje dalszy rozwój kompleksu logistycznego. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5 400 mkw. Jej realizacja rozpocznie się jeszcze w II kwartale tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA