PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie hale już są, w planach jeszcze cztery. Ta inwestycja pochłonie miliony euro

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2016 15:37

Dwie hale już są, w planach jeszcze cztery. Ta inwestycja pochłonie miliony euro fot. Fotolia

Niemiecka firma Mubea wybudowała zakład produkcyjny w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. W nowej fabryce komponentów dla motoryzacji znalazło dotąd pracę  210 osób. Docelowo wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

REKLAMA

Mubea specjalizuje się w produkcji sprężyn technicznych stosowanych w układach konstrukcyjnych samochodów: podwozia i układu napędowego oraz elementów karoserii. Od października zeszłego roku w miejscowości Zimna Wódka w gminie Ujazd powstały dwie hale produkcyjne o powierzchni 10 tys. mkw. każda. Docelowo takich hal będzie sześć.

"Obecnie spółka Mubea Automotive Poland zatrudnia 210 osób. Do 2018 roku w zakładzie pracować będzie co najmniej 350 osób. Kolejnych 150 pracowników zostanie zatrudnionych do końca 2020 roku. Całość nakładów inwestycyjnych zamyka się kwotą 49 mln euro" - poinformowała dyrektor ds. handlowych i prokurent spółki Danuta Wesołowska.

Na lata 2016-2020 planowana jest rozbudowa mocy wytwórczych zakładu, zbudowanego na ponad 14-hektarowej działce na terenie włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestor uruchomił tu produkcję opasek zaciskowych ze stalowej taśmy sprężynującej, uszczelniających przewody hydrauliczne i klimatyzacyjne w samochodach. Rozmiary opasek są dobierane do potrzeb konkretnych wytwórców aut; wśród odbiorców są m.in. Volkswagen, Opel i Daimler.

W Ujeździe produkowane są też sprężyny talerzowe do przekładni w automatycznych skrzyniach biegów. Z ok. 80-procentowym udziałem w światowym rynku tego produktu Mubea należy do wiodących firm w tym segmencie produkcji.

Obecnie produkcja w Ujeździe odbywa się z wykorzystaniem urządzeń przeniesionych z zakładów produkcyjnych w Attendorn, gdzie mieści się główna siedziba firmy, oraz z zakładów w czeskim Zebraku i Daaden w Niemczech. Duża część maszyn i urządzeń jest zupełnie nowa, wyprodukowana w innych fabrykach grupy Mubea.

Jak poinformowała dyr. Wesołowska, wspólnie ze szkołami zawodowymi w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu firma rozwija kształcenie w profilach technicznych. Podobne rozwiązania Mubea wprowadziła we wszystkich swoich zakładach z myślą o pozyskaniu nowych pracowników - chodzi o połączenie kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu, zgodnie z potrzebami pracodawcy.

"Już teraz proponujemy pracę młodzieży kończącej naukę. Oferujemy także możliwość zatrudnienia, zarobku i zdobycia doświadczenia zawodowego w okresie wakacji" - powiedziała dyrektor.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA