PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwie nowe transakcje na rynku logistycznym w marcu

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 kwi 2017 10:54

Dwie nowe transakcje na rynku logistycznym w marcu Tomasz Gnich, młodszy konsultant, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland

L`Isolante K-Flex i AGS Warsaw to nowi najemcy parku Logicor Stryków i Celtic Park Piaseczno. Firmy te wynajęły zarówno powierzchnie magazynowe, jak i biurowe. W transakcji pośredniczyła firma BNP Paribas Real Estate Poland.

REKLAMA

Nowym najemcą parku Logicor Stryków została włoska firma specjalizująca się w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej i akustycznej L`Isolante K-Flex.
W kompleksie położonym w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 i A2 firma zajmie 10 300 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A oraz prawie 500 mkw. powierzchni biurowej.

– Współpraca z K-Flex zakładała znalezienie powierzchni spełniającej nie tylko kryterium lokalizacji - centralna Polska - ale także dostępności powierzchni właściwie od zaraz. Wybór padł na Logicor Stryków, w którym firma w ciągu kilku tygodni od momentu rozpoczęcia poszukiwań rozpoczęła swoje operacje. Istotnym argumentem za tym obiektem było położenie kompleksu, gwarantujące doskonałe warunki do dystrybucji nie tylko na terenie Polski, ale też Europy Środkowej i Wschodniej – komentuje Tomasz Gnich, młodszy konsultant, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Kompleks magazynowo – biurowy pod Strykowem składa się z trzech budynków i oferuje ponad 100 tys. mkw. powierzchni klasy A.

AGS Warsaw, firma specjalizująca się w przeprowadzkach krajowych i międzynarodowych będąca częścią globalnej Grupy AGS, zajmie 700 mkw. powierzchni magazynowej i niespełna 100 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej w centrum logistycznym Celtic Park Piaseczno. Właścicielem obiektu oferującego 25 tys. mkw. powierzchni jest firma Celtic Property. Naturalnym atutem centrum jest dogodny dojazd do Warszawy.

– Przy wyborze nowej hali kluczowym aspektem, z uwagi na koszty relokacji, była bliskość od poprzedniego magazynu oraz dostępność modułu dostosowanego do naszych wymagań. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Celtic Property, ponieważ zarówno standard techniczny budynku, jak i lokalizacja odpowiada naszym potrzebom biznesowym. Dzięki współpracy z BNP Paribas Real Estate cały proces poszukiwań nowej lokalizacji został sfinalizowany pomyślnie – podkreśla Cedric Tavernier, Country Manager, AGS Warsaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA