PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dynamiczny rynek z dużym potencjałem - relacja z sesji

  • Autor: Paweł Szygulski
  • 19 sty 2015 17:13

Dynamiczny rynek z dużym potencjałem - relacja z sesji

Województwo śląskie ma doskonałe atuty pozwalające na skuteczne przyciąganie nowych inwestorów. Efekty ich oddziaływania można by jednak jeszcze zwiększyć, gdyby lokalne władze w większym stopniu zaangażowały się w skoordynowane działania marketingowe. To jeden z głównych wniosków płynących z sesji "Magazyny. Górny Śląsk - mocna marka na logistycznej mapie kraju i regionu CEE", która odbyła się w ramach konferencji Property Forum w Katowicach.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości magazynowych w Polsce, w tym również na Górnym Śląsku jest w bardzo dobrej formie i liczymy na to, że będzie też tak w przyszłym roku - stwierdziła Anna Głowacz, Associate Director, Industrial and Logistic w Axi Immo Group Sp. s o.o.

Zaznaczyła przy tym, że w 2014 roku nie tylko powstało wiele nowych obiektów, ale także bardzo wiele inwestycji zostało skomercjalizowanych. - Trzy pierwsze kwartały to popyt na ponad 260 tys. mkw., co plasuje Górny Śląsk jako jeden z najlepszych rynków, jeśli chodzi o pierwsze trzy kwartały. Czwarty kwartał szacujemy na kolejne 90 tys. mkw. nowych umów, przedłużeń, ekspansji - podsumowała przedstawicielka Axi Immo. - Pojawili się nowi inwestorzy, a z drugiej strony bardzo aktywni są także ci, którzy już dotychczas działali na rynku - zauważyła.

Jej zdaniem rok 2015 będzie nie mniej udany i branża logistyki magazynowej będzie notować w województwie śląskim solidne wzrosty. - Na pewno perspektywy na rok 2015 są bardzo dobre - oceniła Anna Głowacz.

Z kolei zdaniem Wojciecha Zonia, dyrektora w Dziale Powierzchni Magazynowych firmy JLL, na rynku centrów logistycznych województwa śląskiego obserwowany jest rozwój inwestycji nie tylko w aglomeracji katowickiej, ale również w innych częściach województwa, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu.- Udany rok 2014 zbudował pozytywne nastroje wśród deweloperów, którzy są już obecni na rynku Górnego Śląska i to nie tylko w centrum aglomeracji górnośląskiej. Nie chodzi już bowiem o same Katowice czy Gliwice. Także mniejsze ośrodki, jak Rybnik, Wodzisław Śląski czy Bielsko-Biała są pod lupą deweloperów i zyskują nowe inwestycje - zauważył Wojciech Zoń. - Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w roku 2014, prognozy na 2015 rok są bardzo pozytywne - ocenił Wojciech Zoń.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA