PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dynamiczny rynek z dużym potencjałem - relacja z sesji

  • Autor: Paweł Szygulski
  • 19 sty 2015 17:13

Dynamiczny rynek z dużym potencjałem - relacja z sesji

Województwo śląskie ma doskonałe atuty pozwalające na skuteczne przyciąganie nowych inwestorów. Efekty ich oddziaływania można by jednak jeszcze zwiększyć, gdyby lokalne władze w większym stopniu zaangażowały się w skoordynowane działania marketingowe. To jeden z głównych wniosków płynących z sesji "Magazyny. Górny Śląsk - mocna marka na logistycznej mapie kraju i regionu CEE", która odbyła się w ramach konferencji Property Forum w Katowicach.

REKLAMA

- Rynek nieruchomości magazynowych w Polsce, w tym również na Górnym Śląsku jest w bardzo dobrej formie i liczymy na to, że będzie też tak w przyszłym roku - stwierdziła Anna Głowacz, Associate Director, Industrial and Logistic w Axi Immo Group Sp. s o.o.

Zaznaczyła przy tym, że w 2014 roku nie tylko powstało wiele nowych obiektów, ale także bardzo wiele inwestycji zostało skomercjalizowanych. - Trzy pierwsze kwartały to popyt na ponad 260 tys. mkw., co plasuje Górny Śląsk jako jeden z najlepszych rynków, jeśli chodzi o pierwsze trzy kwartały. Czwarty kwartał szacujemy na kolejne 90 tys. mkw. nowych umów, przedłużeń, ekspansji - podsumowała przedstawicielka Axi Immo. - Pojawili się nowi inwestorzy, a z drugiej strony bardzo aktywni są także ci, którzy już dotychczas działali na rynku - zauważyła.

Jej zdaniem rok 2015 będzie nie mniej udany i branża logistyki magazynowej będzie notować w województwie śląskim solidne wzrosty. - Na pewno perspektywy na rok 2015 są bardzo dobre - oceniła Anna Głowacz.

Z kolei zdaniem Wojciecha Zonia, dyrektora w Dziale Powierzchni Magazynowych firmy JLL, na rynku centrów logistycznych województwa śląskiego obserwowany jest rozwój inwestycji nie tylko w aglomeracji katowickiej, ale również w innych częściach województwa, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu.- Udany rok 2014 zbudował pozytywne nastroje wśród deweloperów, którzy są już obecni na rynku Górnego Śląska i to nie tylko w centrum aglomeracji górnośląskiej. Nie chodzi już bowiem o same Katowice czy Gliwice. Także mniejsze ośrodki, jak Rybnik, Wodzisław Śląski czy Bielsko-Biała są pod lupą deweloperów i zyskują nowe inwestycje - zauważył Wojciech Zoń. - Biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w roku 2014, prognozy na 2015 rok są bardzo pozytywne - ocenił Wojciech Zoń.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA