PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-Commerce kształtuje nowy model popytu na nieruchomości logistyczne

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 lip 2014 15:49

E-Commerce kształtuje nowy model popytu na nieruchomości logistyczne

Jak e-commerce zmienia zapotrzebowanie firm z sektora branży detalicznej na nieruchomości logistyczne oraz jak w związku z tym przebiega adaptacja centrów dystrybucyjnych to temat najnowszego raportu przygotowanego przez Prologis.

REKLAMA

Raport zawiera omówienie ewolucji łańcucha dostaw oraz rozwoju kompleksowej obsługi zamówień, analizę wzrostu w branży handlu detalicznego, omówienie ryzyka kanibalizacji oraz pozytywnych efektów wzrostu popytu na nieruchomości logistyczne. Charakteryzuje także działania typowe wyłącznie dla e-commerce oraz związane z nimi konsekwencje wyboru odpowiednich nieruchomości dystrybucyjnych ze starzeniem się powierzchni włącznie.

- Obsługa zamówień składanych online znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Przewidujemy, że w przyszłości e-commerce będzie generował znaczący popyt na nieruchomości logistyczne - powiedział Chris Caton, wiceprezes i szef działu Prologis Research. - Z naszych analiz wynika, że w modelach obsługi zamówień liczy się przede wszystkim bliskość dużych aglomeracji miejskich, pozwalająca na skrócenie czasu realizacji zamówień, podwyższenie poziomu obsługi oraz większą elastyczność w łańcuchu dostaw -dodał.

Pełna wersja raportu dostępna jest w wersji elektronicznej, w zakładce „Research" na stronie www.prologis.com.

Prologis Research monitoruje i analizuje kluczowe trendy i tendencje dotyczące zarówno rynku nieruchomości, jak i zarządzania łańcuchem dostaw, zapewniając klientom, inwestorom oraz opinii publicznej dostęp do raportów, które ilustrują sytuację w branży z globalnej perspektywy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA