PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-commerce napędza rynek magazynów

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 13:08

Rozwój usług logistycznych dla sektora e-commerce może otworzyć nowe możliwości dla rynku magazynowego w Polsce Wschodniej – uważa Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.

REKLAMA

- Magazyny czują oddech rosnącego biznesu e-commerce. Pojawiają się pierwsze polskie i zagraniczne firmy, które chcą już korzystać z magazynów klasy A. Najczęściej to te spółki, które zaczynały w małych magazynach, jednak wraz z rozwojem e-commerce rozrastają się ich potrzeby – zauważa Andrzej Rosiński.

Rośnie rzesza odbiorców, którzy chcą jak najszybciej otrzymać towar. W ten sposób rozwija się sektor nowoczesnych dostaw, jak np. przez drony czy samoloty. Zdaniem Andrzeja Rosińskiego spowoduje to konieczność rozbudowy przylotniskowych inwestycji magazynowych, co w konsekwencji napędzi koniunkturę dla tego rynku.

- Spora część obiektów magazynowych rozwija się też w stronę zakładów produkcyjnych. Nowym trendem jest to, że firmy zajmują się przygotowaniem produkcji nie we własnych magazynach, ale w wynajmowanych. Słabnie w ten sposób klasyczna logistyka – zauważa Andrzej Rosiński.

Ponieważ biznes internetowy potrzebuje dużej liczby pracowników, na znaczeniu rośnie kwestia zaplecza pracowniczego. A to daje nowe spojrzenie na regiony charakteryzujące się większym bezrobociem, w tym Podkarpacie, woj. lubelskie, białostockie czy Kielecczyznę. Do tego dochodzą również mieszkańcy Ukrainy i Białorusi, którzy poszukują pracy w Polsce.

- Waimea interesuje się miejscami niszowymi, Polską Wschodnią. Jesteśmy firmą, która lubi przecierać szlaki, otwierać nowe rynki. Udało się to nam w Szczecinie, gdzie przygotowujemy duży projekt czy w Bydgoszczy. Waimea Cargo buduje terminal na lotnisku w Jasionce o powierzchni 5 tys. mkw. Podobny projekt będziemy realizować w jednym z portów morskich. W planach mamy także budowę hub-u przeładunkowego przy granicy ukraińskiej na ostatnim odcinku autostrady A4 , która ma być oddana do użytku najpóźniej w lutym 2016 r. – mówi Andrzej Rosiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Wiktor 2015-11-30 09:13:19
    Okej, jasna sprawa. Pod warunkiem, że trafisz na specjalistę z branży IT, który wprowadzi twoją firmę w nowy wymiar. Mnie się udało - dzięki Globe IT w końcu czuję, że sektor sprzedaży internetowej zanotował konkretny wzrost. I tego mogę życzyć wszystkim przedsiębiorcom.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA