PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-zakupy siłą napędową popytu na powierzchnię magazynową w Europie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sty 2013 09:05

E-zakupy siłą napędową popytu na powierzchnię magazynową w Europie

Zakupy przez internet cieszą się w Europie ogromną popularnością i przewidujemy, że konsumenci będą coraz częściej korzystać z tego typu usług. Jest to jedna z głównych sił napędowych popytu na powierzchnię magazynową w Europie - uważa Patrick Kurowski, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE.

REKLAMA

Zgodnie z ostatnim raportem CBRE „Zakupy on-line: efekt, wyzwanie i możliwości dla europejskiego rynku powierzchni magazynowych", wzrost zainteresowania zakupami przez internet będzie miał bezpośredni, pozytywny wpływ na wzrost popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe w całej Europie.

- Zauważyliśmy bardzo ciekawą sytuację symbiozy dwóch sektorów, handlowego i logistycznego w Europie - podkreśla Patrick Kurowski i dodaje, że wzrost na rynku zakupów on-line jest nowym wyzwaniem i stanowi możliwość dalszego rozwoju dla wielu operatorów logistycznych.

- Nie chodzi tu tylko o wzrost zapotrzebowania na zwykłą powierzchnię magazynową, ale rosnący popyt na powierzchnię o wysokiej specyfikacji technicznej, specjalnie zaprojektowaną i wykonaną zgodnie z potrzebami firm logistycznych obsługujących sieci handlowe oferujące usługi on-line. Muszą to być projekty spełniające wysokie wymogi technologiczne i przygotowane do obsługi skomplikowanych procesów - wyjaśnia ekspert.

Zdaniem Kurowskiego, tego typu wymogi techniczne oraz położenie większego nacisku na poprawienie jakości i szybkości w dostarczaniu przesyłek będzie wymagało zarówno od firm logistycznych jak i deweloperów powierzchni magazynowych większej elastyczności oraz wysokiej jakości projektów budowanych na obrzeżach głównych miast.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA