PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EKO Export wybuduje 3 tys. mkw. magazynów

  • Autor: gpwinfostrefa.pl
  • 12 mar 2014 08:32

Zarząd spółki EKO Export przyjął strategią działania na lata 2014-2016, w ramach której wybuduje zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej, na który będą się składać: linia produkcyjna oraz duże magazyny, o całkowitej powierzchni 3.000 mkw.

REKLAMA

Nowy zakład powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego zakładu produkcyjnego. Planowane uruchomienie przypada na początek 2016 roku. Łączny prognozowany koszt inwestycji (w tym koszt zakupu nieruchomości) to około 12, 7 mln zł. Inwestycja będzie w 80 proc. finansowana kredytem bankowym w Euro.

11. marca br. została podpisana umowa pod warunkiem niewykonania prawa pierwokupu przez gminę części nieruchomości o pow. 2,4 ha za kwotę 3,720 mln zł z przeznaczeniem na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bielsku- Białej.

Umowa przeniesienia własności i umowa sprzedaży zostanie zawarta do dnia 30. kwietnia 2014 roku.

W 2014 rok. zostanie przygotowana dokumentacja projektowa oraz formalności administracyjno-prawne niezbędne dla zrealizowania inwestycji.

- Planowana inwestycja jest konsekwencją prowadzonej polityki zarządu spółki zmierzającej do corocznego znacznego zwiększania produkcji. W opinii zarządu konieczne jest posiadania przez EKO Export dużej rezerwy mocy produkcyjnych oraz odpowiedniej powierzchni produkcyjnej i magazynów. Dzięki temu spółka będzie mieć możliwość szybkiej reakcji na duże, często dość późno definiowane jeśli chodzi o ilość, zamówienia na mikrosferę , głównie z branży ropy naftowej i gazu. Na zwiększoną produkcję spółka będzie posiadać zabezpieczenie surowcowe, z uwagi na planowany zakup prawa do eksploatacji kolejnych lagun, w pobliżu których powstaną fabryki do pozyskiwania mikrosfery, o większej wydajności niż budowany obecnie zakład w Astanie.

 

 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA