PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EKO Export wybuduje 3 tys. mkw. magazynów

  • Autor: gpwinfostrefa.pl
  • 12 mar 2014 08:32

Zarząd spółki EKO Export przyjął strategią działania na lata 2014-2016, w ramach której wybuduje zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej, na który będą się składać: linia produkcyjna oraz duże magazyny, o całkowitej powierzchni 3.000 mkw.

REKLAMA

Nowy zakład powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego zakładu produkcyjnego. Planowane uruchomienie przypada na początek 2016 roku. Łączny prognozowany koszt inwestycji (w tym koszt zakupu nieruchomości) to około 12, 7 mln zł. Inwestycja będzie w 80 proc. finansowana kredytem bankowym w Euro.

11. marca br. została podpisana umowa pod warunkiem niewykonania prawa pierwokupu przez gminę części nieruchomości o pow. 2,4 ha za kwotę 3,720 mln zł z przeznaczeniem na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bielsku- Białej.

Umowa przeniesienia własności i umowa sprzedaży zostanie zawarta do dnia 30. kwietnia 2014 roku.

W 2014 rok. zostanie przygotowana dokumentacja projektowa oraz formalności administracyjno-prawne niezbędne dla zrealizowania inwestycji.

- Planowana inwestycja jest konsekwencją prowadzonej polityki zarządu spółki zmierzającej do corocznego znacznego zwiększania produkcji. W opinii zarządu konieczne jest posiadania przez EKO Export dużej rezerwy mocy produkcyjnych oraz odpowiedniej powierzchni produkcyjnej i magazynów. Dzięki temu spółka będzie mieć możliwość szybkiej reakcji na duże, często dość późno definiowane jeśli chodzi o ilość, zamówienia na mikrosferę , głównie z branży ropy naftowej i gazu. Na zwiększoną produkcję spółka będzie posiadać zabezpieczenie surowcowe, z uwagi na planowany zakup prawa do eksploatacji kolejnych lagun, w pobliżu których powstaną fabryki do pozyskiwania mikrosfery, o większej wydajności niż budowany obecnie zakład w Astanie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA