PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eko-firma? To możliwe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sie 2017 15:52

Eko-firma? To możliwe Fot. Fotolia

To jak postępujemy z odpadami, ma ogromny wpływ na środowisko. Co może zrobić firma, by lepiej nimi gospodarować i być bardziej ekologiczną?

REKLAMA

Poprzez odpowiedzialne gospodarowanie odpadami przedsiębiorstwo przyczynia się do ochrony środowiska. Dzięki konkretnym działaniom możliwe jest m.in. zwiększenie odzysku materiałów, ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz wykorzystania energii.

– Zarządzanie odpadami jest istotnym aspektem ochrony środowiska, wpisującym się m.in. w Cele Zrównoważonego Rozwoju przyjęte przez ONZ. Firmy dostrzegają znaczenie odpowiedzialnego
i zrównoważonego gospodarowania odpadami, które przynosi korzyści środowiskowe, społeczne i biznesowe. Szukając optymalnych rozwiązań, warto brać pod uwagę wszystkie etapy, które mają wpływ na generowanie i postępowanie z odpadami – mówi Piotr Bruździak, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Stena Recycling.

Oto pięć porad, które pomogą firmie postępować z odpadami tak, by lepiej chronić środowisko.

Projektowanie dla recyklingu
Z niektórych produktów jesteśmy w stanie odzyskać więcej surowców niż z innych. Wpływ na to ma m.in. rodzaj materiałów użytych w procesie produkcji lub w ramach realizowanych usług, sposób ich wykorzystania czy możliwości późniejszego rozdzielenia od siebie. Projektowanie dla recyklingu zakłada stworzenie produktu w taki sposób, aby po zakończeniu pierwszego cyklu jego życia uzyskać jak najwyższy wskaźnik odzysku. Realizacja wypracowanych po uprzedniej analizie rozwiązań może przynieść pozytywny efekt biznesowy oraz korzyści dla środowiska.

Segregacja odpadów
Im dokładniej odpady są sortowane, tym więcej surowców można odzyskać i przekazać do recyklingu. Dlatego wyselekcjonowanie dodatkowych strumieni odpadów, a przy tym wyraźne oznaczenie pojemników i edukacja pracowników przyczyniają się do zwiększenia poziomu odzysku odpadów powstających w przedsiębiorstwie.

Optymalizacja gospodarowania odpadami
Zarówno dla środowiska, jak i samej firmy, korzyści przynosi optymalizacja gospodarowania odpadami. Punktem wyjścia do jej przeprowadzenia jest analiza procesu zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie. W jej wyniku możliwe jest m.in. dopasowanie wielkości i rodzaju pojemników do ilości wytwarzanych odpadów, automatyzacja systemu gromadzenia odpadów czy zastosowanie urządzeń redukujących objętość, tzw. prasokontenerów. Wszystko to pozwala na zmniejszenie ilości odpadów przeznaczonych do składowania i ograniczenie zanieczyszczenia środowiska wynikającego z ich transportu. Optymalizacja gospodarki odpadami pomaga również usprawnić pracę w firmie oraz poprawić bezpieczeństwo pracowników.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA