PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekspansja Panattoni za granicą

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 23 lis 2017 12:30

Ekspansja Panattoni za granicą fot.mat.pras.

W Dolnej Saksonii otwarto magazyn zrealizowany przez Panattoni Europe. Obiekt ma łączną powierzchnie 43 tys. mkw.  i jest położony tuż przy autostradzie A1 między Hamburgiem i Bremą. Jest to największy obiekt firmy logistycznej Noerpel.

REKLAMA

Panattoni Europe jako wiodący deweloper nieruchomości przemysłowych i logistycznych zaprojektował i zbudował w ciągu ostatnich miesięcy magazyn o powierzchni 41,6 tys. mkw., antresolę o powierzchni ponad 500 mkw. powierzchni oraz około 1 000 mkw. pomieszczeń biurowych i socjalnych. Obiekt został zbudowany zgodnie ze standardami Niemieckiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Budownictwa. Spełnia wysokie wymagania dotyczące przechowywania materiałów wrażliwych, posiada powierzchnie, które mogą być wykorzystywane w elastyczny sposób, a także wysokiej jakości wyposażenie.

Otwarcia obiektu dokonali: Stefan Noerpel-Schneider, partner zarządzający grupą Noerpel wraz z Fredem Markusem Bohne, partnerem zarządzającym Panattoni Europe, Hansem Heinrichem Ehlen, posłem parlamentu Dolnej Saksonii i Andreasem Bellmannem, wójtem gminy Elsdorf.

Obiekt został oddany przez Noerpel do użytku w październiku. Wprowadzili się już do niego pierwsi klienci, w tym nowy klient, firma BP. Pozostałe powierzchnie zostały wynajęte stałym klientom pochodzącym z południowych Niemiec, jak np. firmie Gardena.

- Tutaj w Elsdorf pomyślnie zakończyliśmy nowy, pionierski projekt - mówi Stefan Noerpel-Schneider, partner zarządzający grupą Noerpel i dodaje - Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom: politykom i organom administracji za ich konstruktywne wsparcie, Panattoni za dobrą współpracę i kolegom z naszego zespołu projektowego za ich niezwykłe zaangażowanie. Wszystko to przyczyniło się do sukcesu tego projektu.

- Fred Markus Bohne, Partner Zarządzający Panattoni Europe potwierdził dobrą współpracę: -Dzięki precyzyjnym planom i dobrej współpracy z władzami udało się nam zakończyć to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie z zachowaniem szczególnych wymagań w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dziękujemy za konstruktywną współpracę wszystkim zaangażowanym osobom i czekamy na wspólny sukces projektu! 

LoGin Park Elsdorf oferuje idealne warunki jako lokalizacja logistyczna i handlowa. Obejmujący 28 ha obszar znajduje się w połowie drogi między ośrodkami metropolitalnymi Hamburga i Bremy. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu autostrady A1, strefa przemysłowa dysponuje dobrymi połączeniami komunikacyjnymi z portem w Hamburgu, a także z Zagłębiem Ruhry. Przy zakupie działki na terenie LogIn Park Elsdorf pośredniczyła firma Süderelbe AG. Mediacje między Noerpel i Panattoni prowadził BNP Paribas Real Estate.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA