PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eksperci CBRE przewidują wzrost popytu na powierzchnie magazynowe

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 lip 2013 14:16

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez CBRE wśród deweloperów, inwestorów i najemców, apetyt europejskich przedsiębiorców na nieruchomości magazynowe i logistyczne wyraźnie wzrośnie na przestrzeni dwóch najbliższych lat. Eksperci łączą to zjawisko z rosnącą popularnością handlu internetowego.

REKLAMA

- Zdaniem 81 proc. ankietowanych, którzy zajmują wysokie stanowiska w swoich firmach, rosnący segment handlu internetowego oraz jego wpływ na łańcuch dostaw, w tym powierzchnie magazynowe oraz nieruchomości logistyczne oznaczają, że zapotrzebowanie na tego typu nieruchomości wzrośnie. Z wyników badań wnioskować można także, że operatorzy logistyczni świadczący usługi dla handlu internetowego, a także sieci detaliczne kreować będą dużą część popytu na powierzchnie logistyczne, czytamy w komunikacie prasowym.

Eksperci stwierdzili, że rosnący udział handlu online jest motorem aktywności najemców w sektorze logistycznym i wpływa zarówno na krajowe i międzynarodowe rynki logistyczne, jak i na mniejsze nieruchomości położone w miastach czy na przedmieściach. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat ten trend wywiera znaczący wpływ na aktywność najemców logistycznych działających na takich rynkach europejskich jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Jednak to właśnie w Niemczech, a także w Europie Środkowo-Wschodniej spodziewany jest największy wzrost popytu, który odzwierciedla relatywnie dobrą sytuację gospodarczą tych krajów. 34 proc. ankietowanych uznało, że w ciągu kolejnych dwóch lat największy wzrost popytu ze strony najemców na nieruchomości magazynowe i logistyczne będzie miał miejsce właśnie w Europie Środkowo-Wschodniej, a Polska będzie najsilniejszym rynkiem.

- Dla Polaków, nawet jeżeli kupują online, nadal ważny jest fizyczny dostęp do sklepu - 49 proc. ankietowanych przez CBRE w ramach raportu ‘How We Shop' deklarowało, że chce obejrzeć i wziąć do ręki towary przed podjęciem decyzji o zakupie. Z drugiej strony, dostawa do domu jest dla nas preferowaną metodą dostarczenia towaru, kiedy robimy zakupy online - dotyczy to głównie produktów odzieżowych. Biorąc pod uwagę powyższe, można oczekiwać, że w najbliższym czasie zmieniające się nawyki konsumentów znajdą swój wyraz także na zmieniającym się rynku nieruchomości logistycznych, tłumaczy Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych w CBRE w Polsce.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA