PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Energetyczne partnerstwo pomoże firmom w ograniczaniu zużycia energii?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lut 2017 16:33

Energetyczne partnerstwo pomoże firmom w ograniczaniu zużycia energii? fot. Schneider

Schneider Electric i Energy Pool łączą technologiczne siły zwiększając bezpieczeństwo energetyczne i obniżając koszty dla odbiorców końcowych.

REKLAMA

Schneider Electric - globalny specjalista w zarządzaniu energią i automatyce oraz firma Energy Pool zawiązały partnerstwo technologiczne w ramach którego dostarczają technologie z zakresu Demand Response zwiększające bezpieczeństwo systemów energetycznych i redukcję kosztów energii dla odbiorców końcowych. Dzięki tym technologiom możliwe jest utrzymanie stabilności systemu energetycznego i zapobieganie krytycznym sytuacjom związanym z przeciążeniem sieci w szczytowych momentach zapotrzebowania. Technologia jest dostępna również w Polsce.

Nowoczesne rozwiązania na współczesne problemy

Partnerstwo firm to odpowiedź na współczesne problemy energetyki w Polsce i Europie borykającej się z problemami szczytowego zapotrzebowania na energię. Technologia Demand Response dostarczana przez firmy pozwala na redukcję mocy podczas szczytowego zapotrzebowania danego dnia lub co ważne również w sytuacjach kryzysowych. Dodatkową zaletą tego sposobu generacji jest to, że energia ta nie jest wyprodukowana, dzięki czemu jest to najczystsza energia, którą posiadamy na rynku.

Oferowane rozwiązania przekładają się na korzyści zarówno dla Operatorów Systemu Przesyłowego jak i odbiorców końcowych w szczególności przemysłowych i obejmują cały zakres usług z zakresu Demand Response w czasie rzeczywistym 

- Połączenie sił naszych firm to konkretna odpowiedź na dzisiejsze wyzwania energetyki. Jeśli nie jesteśmy w stanie szybko wyprodukować energii, to możemy ją lepiej wykorzystać, tak, aby korzyści z tego mieli wszyscy uczestnicy systemu energetycznego. Takie możliwości daje właśnie technologia Demand Response, którą oferujmy również w Polsce – mówi Michał Ajchel, Wiceprezes, Dyrektor Pionu Energetyki w Schneider Electric Polska.

Rozwiązania te są szczególnie ważne w sytuacjach maksymalnego obciążenia sieci i zużycia energii, takie jak np. miały miejsce tej zimy we Francji, gdzie system energetycznych balansował na granicy wytrzymałości. W dniu 19 stycznia, francuskie zużycie krajowe było bliskie, osiągnięcia rekordowego poziomu ponad 93 GW. Średnie zużycie w tym okresie roku mieści się zwykle pomiędzy 70 a 80 GW. Tego właśnie dnia, dzięki zastosowaniu rozwiązań Demand Response zmniejszono obciążenie sieci o 500 MWh. Kilka dni później, w dniu 25 stycznia, konsumpcja krajowa była wciąż wysoka, dlatego zdecydowano się na wprowadzenie specjalnego programu ograniczenia przy użyciu Demand Response w szczytowych godzinach między 18:00 a 20:00. W ciągu dwóch godzin udało się zmniejszyć zużycie o 1,1 GWh. W działaniach uczestniczyło 46 dużych odbiorców końcowych i udało się zmniejszyć emisję CO2 o 673 tony. Ten przykład pokazał możliwości, jakie daje ta technologia.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA