PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Energooszczędny magazyn od P3

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2015 10:10

Firma P3 zdobyła kontrakt na budowę centrum dystrybucyjnego firmy Peugeot Citroen w Niemczech. Będzie to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków magazynowych w Europie.

REKLAMA

Obiekt o powierzchni 20 000 mkw. powstanie w Niedersachsenpark w Neuenkirchen, na północnym zachodzie Niemiec i będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Będzie to pierwszy budynek „nowej generacji” firmy P3 w zachodniej Europie, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi w celu zapewnienia energooszczędności i obniżenia kosztów operacyjnych. Nowy obiekt zwiększy portfolio P3 na terenie Niemiec – obejmujące również osiem istniejących magazynów – do 30 791 mkw. Budynek stanie się centralnym węzłem firmy Peugeot Citroen do obsługi dystrybucji części zamiennych w Niemczech i pozostałych krajach UE.

Projekt będzie nosić nazwę „P3 Niedersachsenpark” i dzięki niemu całkowita powierzchnia ogólnoeuropejskiego portfolio firmy P3 po raz pierwszy przekroczy 3 mln mkw.

Pod budowę obiektu przeznaczono teren o powierzchni 4 ha w obrębie parku, na którym powstanie magazyn o powierzchni 17 000 mkw. wraz z częścią biurową o powierzchni 1053 mkw. oraz 2098 mkw. powierzchni półpiętra, z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości. Ukończenie budynku jest planowane na kwiecień 2016 r.

We współpracy z firmą Peugeot Citroen, P3 – wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych w całej Europie – wprowadzi w budynku serię rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych, w tym konstrukcyjne więźby dachowe z laminatu drzewnego, energooszczędne okładziny, inteligentne oświetlenie, oszczędzające wodę toalety i systemy do mycia rąk, ogrzewanie wody z zasilaniem solarnym, a ponadto punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Centrum dystrybucji będzie wyposażone w osiem ramp rozładunkowych, 10 bram dla furgonetek Sprinter o prześwicie 10 m, oraz parking na 60 samochodów.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA