PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka Autosan o krok od sprzedaży

  • Autor: PAP
  • 22 gru 2015 15:32

Fabryka Autosan o krok od sprzedaży

Będąca w upadłości fabryka Autosan z Sanoka będzie prawdopodobnie sprzedana. Jak poinformował we wtorek syndyk Ludwik Noworolski, przyjął on jedną z ofert. - Teraz musi ją jeszcze zatwierdzić sędzia komisarz nadzorujący upadłość - dodał.

REKLAMA

Noworolski nie zdradził, czyją ofertę zaakceptował. W przesłanym mediom komunikacie napisał, że jeśli sędzia komisarz zatwierdzi ofertę, będzie to "zakończenie dwuletnich działań ze skutkiem nad wyraz oczekiwanym przez wierzycieli, bo uzyskane środki będą służyły ich zaspokojeniu."

Syndyk zaznaczył, że inwestor, którego oferta została wybrana, deklaruje m.in. kontynuację produkcji autobusów, przejęcie załogi oraz utrzymanie dotychczasowej działalności w sferze produkcji koncesjonowanej i innych usług.

"Informując o powyższym załogę, życzyłem radości, zdrowia i z nowym entuzjazmem powrotu do pracy, uznając, że trzeba dać się poznać nabywcy od najlepszej strony, jako całość i każdy z osobna" - napisał Noworolski.

Przewodniczący zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz powiedział, że to dobra informacja nie tylko dla załogi, ale również dla miasta i całego województwa.

"W ostatnim czasie wiele się działo wokół Autosanu. Wiem, że przewodniczący Solidarności Piotr Duda napisał list ws. zakładu do ministra skarbu i w Warszawie odbyło się spotkanie w tej sprawie. Ta dzisiejsza wiadomość to chyba efekt tych działań" - dodał.

Natomiast przewodnicząca "S" w Autosanie Ewa Latusek powiedziała, że sędzia komisarz ma podjąć decyzję, czy przyjmie ofertę po świętach. "Pan syndyk spotkał się we wtorek z załogą, poinformował o ofercie, nie powiedział, kto za nią stoi. Czekamy na decyzję sędziego" - dodała.

Latusek zaznaczyła, że zgodnie z decyzją sędziego komisarza, Autosan nie może być sprzedany za mniej niż 19 mln zł.

Ostatnio głośno było o Autosanie przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi. W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej ofertę kupna zakładu złożyło konsorcjum firm: Huta Stalowa Wola, PIT-Radwar (obie z Polskiej Grupy Zbrojeniowej) oraz prywatna spółka SKB Drive Tech. Po wyborach oferta konsorcjum została wycofana.

Autosan jest w upadłości od początku października 2013 r. Wniosek o upadłość zgłosił ówczesny zarząd spółki. Pod koniec maja br. Prokuratura Okręgowa w Krośnie umorzyła śledztwo ws. upadłości Autosanu.

Autosan był pięć razy wystawiany na sprzedaż w przetargu. W ostatnim cena wywoławcza wynosiła 37 mln zł. Po piątym przetargu sędzia nadzorujący upadłość Autosanu zgodził się na sprzedaż fabryki z wolnej ręki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA