PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka Autosanu z nowym właścicielem

  • Autor: PAP
  • 01 kwi 2016 07:39

Fabryka Autosanu z nowym właścicielem Fot. Fotolia

Sanok dostaje swoją wielką szansę - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Sanoku podczas uroczystości podpisania umowy sprzedaży Autosanu. Firmę kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

REKLAMA

Kupujący za będącą od 2013 r. w upadłości fabrykę zapłacili 17,3 mln zł.

"Myślę, że nie tylko autobusy, ale także - jak była zapowiedź w trakcie uroczystości podpisywania umowy - jest plan, żeby również produkowane były tutaj pojazdy dla wojska. Ale ten czas pewnie przed nami. Cieszę się, że dzisiaj ta umowa została podpisana, że dotrzymaliśmy słowa i Sanok dostaje swoją wielką szansę" - powiedziała premier Szydło.

Szefowa rządu podziękowała jednemu z inwestorów - HSW - która zdaniem premier "też czeka na to, żeby produkcja wojskowa była tam jeszcze intensywnej uruchamiana". "Te dobre plany dla HSW już są" - dodała.

"Widać wyraźnie tę drogę, którą pokazaliśmy; priorytety, które chcemy realizować w oparciu o odbudowę polskiego przemysłu, i bardzo ważną rolę tutaj MON, przemysłu obronnego. Będziemy to na pewno cały czas dalej rozwijać" - zaznaczyła premier.

Podczas pobytu w Sanoku premier w hali fabrycznej Autosanu spotkała się z mieszkańcami miasta. Przypomniała tam, że ostatni raz w Sanoku była 22 września 2015 r.

"Wtedy rozmawialiśmy o tym, co zrobić, żeby ten zakład pracy z tak wspaniałą historią mógł dalej funkcjonować, mógł się rozwijać, żeby uratować te miejsca pracy, które są w tej chwili, ale żeby myśleć też o tworzeniu nowych" - zauważyła.

"Dzisiaj jestem tutaj po raz kolejny i mogę powiedzieć państwu z satysfakcją, że słowa dotrzymałam, że słowa dotrzymali ci, którzy wówczas bardzo, bardzo zabiegali o to, żeby zjawił się inwestor, który będzie chciał ten zakład ratować i rozwijać" - mówiła premier.

Jej zdaniem "przed Sanokiem dobra przyszłość", a pojawienie się inwestora w Autosanie "to jest symbol tego, że jeżeli wspólnie będziemy szukali dróg rozwoju, jeżeli wspólnie będziemy myśleli o rozwoju gospodarczym, to możemy zrobić bardzo dużo dobrego i możemy zrealizować ten plan, który jest w tej chwili jednym z priorytetów polskiego rządu - odbudowa polskiego przemysłu".

O wyborze oferty konsorcjum firm z Polskiej Grupy Zbrojeniowej poinformował na początku lutego syndyk masy upadłościowej Ludwik Noworolski. Zaznaczył wtedy, że ostateczna umowa sprzedaży ma zostać podpisana do końca marca.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA