PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka luksusu pod Strykowem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lip 2016 13:38

Fabryka luksusu pod Strykowem Logistics Park Styków

Segro podpisało umowę najmu z wchodzącą na polski rynek firmą Cartotecnica Goldprint. Ten włoski producent luksusowych opakowań kosmetyków i perfum rozpoczyna swoją działalność w Polsce w Segro Logistics Park Stryków, na powierzchni około 6,5 tys. mkw., gdzie będzie prowadził zarówno działalność produkcyjną, jak i magazynową.

REKLAMA

W pierwszej fazie projektu, Cartotecnica Goldprint będzie wytwarzać w Strykowie wyłącznie sztywne i składane pudełka dla kosmetyków i produktów luksusowych, w kolejnych fazach powstaną również opakowania typu display, przeznaczone na inne rynki. Produkcja jest przyjazna środowisku, a wszystkie opakowania są wytwarzane z papieru, zatem można je w pełni poddać recyklingowi. 

W okresach wzmożonej aktywności, firma planuje zatrudniać w Polsce około 60 osób, głównie operatorów maszyn oraz kontrolerów jakości. Wraz z uruchomieniem kolejnych linii produkcyjnych, zapotrzebowanie na pracowników z pewnością wzrośnie. Opakowania będą dystrybuowane zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, głównie w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

- Naszym celem jest zdobycie nowych rynków, w szczególności północnej i zachodniej Europy. Stryków to idealne miejsce na jego realizację. Nie tylko skorzystamy z relatywnie niskich kosztów pracy, ale także znajdziemy się w optymalnym dla logistyki miejscu – na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych polskich autostrad. Ponadto w pobliżu znajdą się fabryki oraz magazyny naszych dwóch strategicznych w Polsce klientów, co da nam znaczną przewagę logistyczną. We Włoszech działamy już od ponad 40 lat, w pięciu fabrykach produkujemy sztywne i składane pudełka, a także opakowania typu display. Jestem pewien, że nasze doświadczenie przyniesie wymierne efekty biznesowe również na nowych rynkach - mówi Matteo Siani, Chief Financial Officer, Cartotecnica Goldprint.

- Segro Logistics Park Stryków to doskonałe miejsce na rozpoczęcie działalności w Polsce. Jak pokazuje przykład naszego nowego klienta Cartotecnica Goldprint, powierzchnie magazynowe coraz częściej służą nie tylko składowaniu, ale również produkcji towarów. W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost liczby klientów, którzy decydują się na uruchamianie linii produkcyjnych w naszych parkach. Jest to dobry sygnał również dla polskiej gospodarki – inwestorzy nadal uważają nasz rynek za bardzo atrakcyjny pod kątem lokowania kapitału, widzą potencjał nabywczy polskiego społeczeństwa, ale także coraz lepsze warunki dla logistyki, dzięki poprawiającej się jakości sieci dróg - dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor Segro na Europę Centralną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA