PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma logistyczna Siódemka przejęta przez konkurencję

  • wnp.pl
  • 01 paź 2014 17:29

Firma logistyczna Siódemka przejęta przez konkurencję

Firma usług kurierskich DPD Polska może przejąć spółkę Siódemka z tego segmentu logistycznego.

REKLAMA

Zgodę wydał prezes UOKiK, po przeprowadzonym postępowaniu. Wykazało ono, że transakcja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

Obie spółki świadczą usługi doręczania paczek i przesyłek.

DPD Polska należy do grupy kapitałowej Le Poste, kontrolowanej przez francuski skarb państwa. Siódemka jest częścią grupy kapitałowej Abris, obejmującej fundusze typu private equity.

Transakcja ma polegać na przejęciu przez DPD Polska wyłącznej kontroli nad Siódemką, poprzez nabycie 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki.

W trakcie postępowania UOKiK przeprowadził badanie rynku, które objęło ponad 40 przedsiębiorców. Wśród nich znalazły się m.in. największe firmy kurierskie, a także mniejsze podmioty działające na obszarze jednego miasta. Przedsiębiorcy zostali zapytani o informacje na temat rynku, m.in. wielkości i wartości świadczonych usług, mocy przerobowych i stopnia ich wykorzystania.

Analiza ta wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowy rynek ekspresowego dostarczania przesyłek i paczek, czyli najpóźniej następnego dnia roboczego od nadania. Transakcja nie doprowadzi jednak do ograniczenia konkurencji na nim.

Dotychczasowe orzecznictwo UOKiK oraz Komisji Europejskiej potwierdza, że jest to odrębny rynek od standardowego doręczania czyli dwóch lub więcej dni.

„DPD nadal będzie spotykać się z konkurencją innych przedsiębiorców, a koncentracja nie wpłynie również negatywnie na kontrahentów spółki, w tym konsumentów. Już teraz odbiorcy korzystają z usług wielu dostawców, rynek cechuje brak umów na wyłączność." - skomentował Robert Kamiński, dyrektor Departamentu Kontroli Koncentracji UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA