PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma logistyczna z niezwykłą usługą

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 cze 2017 14:54

Firma logistyczna z niezwykłą usługą fot. Raben

Zanim owocowe cukierki Skittles trafią do konsumentów, muszą odbyć specyficzną sesję dojrzewania w "saunach". To nie jest żart! Te kolorowe słodycze, produkowane przez Wrigley Confections ČR, muszą być poddane procesowi dojrzewania w specjalnej "saunie", aby osiągnąć odpowiedni poziom miękkości. To unikalne rozwiązanie powstało niedawno w Czechach w spółce Raben Logistics Czech.

REKLAMA

Grupa Raben świadczy usługi dla Wrigley w kilku krajach Europy. Usługi oferowane w Czechach obejmują transport, magazynowanie, przeładunek oraz usługi dodatkowe VAS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług świadczonych przez Raben. W związku ze stale rosnącym wolumenem produkcyjnym w naszym zakładzie w Poříčí nad Sázavou, zdecydowaliśmy się na dalsze rozszerzenie współpracy - mówi Marek Peterka z Wrigley Confections Česká Republika.

Na potrzeby tego klienta, Grupa Raben wybudowała technicznie zaawansowany i dedykowany magazyn niedaleko fabryki w Poříčí nad Sázavou, w którym znajduje się specjalna "sauna". Służy ona do dojrzewania cukierków do Skittles w wyższych temperaturach, w celu uzyskania odpowiedniej miękkości. Ciekawostką jest fakt, że te kolorowe cukierki z Czech trafiają nie tylko do innych krajów Europy, ale również do RPA przez Wielką Brytanię.

Magazyn jest zlokalizowany bardzo blisko zakładu produkcyjnego i pracuje 24 godziny na dobę.

- Cukierki Skittles trafiają do magazynu bezpośrednio z linii produkcyjnej. W naszych magazynach przechowujemy też surowce do produkcji tych słodyczy oraz opakowania - wyjaśnia Věnceslav Dobrynský, Kierownik Logistyki Kontraktowej Raben Logistics Czech i Slovakia. - Aby zagwarantować optymalne wykorzystanie magazynu, spółka Raben Logistics Czech zdecydowała się wdrożyć innowacyjne rozwiązanie - system regałów oddalonych od siebie zaledwie o 190 cm, które obsługiwane są wąskokorytarzowe wózki widłowe typu VNA. Mogą one podnosić nawet 5 palet na wysokość 10 metrów.  Wykorzystujemy wózki korzystające z indukcyjnych prowadnic zainstalowanych w posadzce, co umożliwia precyzyjne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Obieg wszystkich towarów w magazynie jest rejestrowany w systemie zarządzania magazynem WMS poprzez terminale radiowe. Następnie dane są przesyłane dalej poprzez transmisje EDI - mówi Věnceslav Dobrynský.

Przeprowadzka do nowego magazynu zakończyła się pod koniec stycznia tego roku i zarówno sauna jak i sam magazyn są już w pełni operacyjne.

Wdrożenie zostało zakończone sukcesem i mamy nadzieję, że operacje będą dalej odbywać się bez zakłóceń -  komentuje Marek Peterka.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA