PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Segro wynajęła 270 tys. mkw.

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 lut 2012 16:14

W 2011 firma Segro zawarła transakcje na 270 tys. mkw. w Europie Centralnej. Firma skutecznie przeprowadziła kilka dużych, nowych transakcji najmu na łączną powierzchnię 140 tys. mkw., m.in. z takimi firmami, jak General Motors, Action SA, Pepsico czy Adler.

REKLAMA

W roku 2011 firma Segro koncentrowała swoją działalność na rozwoju kluczowych lokalizacji biznesowych, jak również na wynajmie istniejącej powierzchni. Jest to piąty rok działalności brytyjskiego dewelopera w tym regionie.

Ponadto Segro przedłużył lub rozszerzył umowy z dotychczasowymi klientami na łącznie 130 tys. mkw. powierzchni. Wielu najemców zdecydowało się rozszerzyć swoją współpracę z Segro, tak jak np. firma Červa Export Import, która przedłużyła umowę najmu w ramach Segro Logistics Park Prague, a także wynajęła ostatnie wolne powierzchnie w Tulipan Park Ostrawa.

- Biorąc pod uwagę wymagającą sytuację rynkową w 2011 roku, bardzo cieszy nas skala przeprowadzonych transakcji, a także liczba znaczących klientów, którzy pojawili się w naszym portfolio w Europie Centralnej - mówi Magdalena Szulc, dyrektor Segro na Europę Centralną. - Szczególnie cieszy nas zaufanie naszych klientów, które odzwierciedla wysoki poziom retencji w parkach. Oczekiwania klientów stale rosną, tym większym sukcesem jest ich zadowolenie z naszych usług w 2011 roku - dodaje.

Również w 2011 roku dwa z parków Segro w Europie Centralnej przeszły proces zmiany nazwy. Późną jesienią Park Segro w Pradze przyjął nazwę Segro Logistics Park Prague, natomiast park w Łodzi otrzymał nazwę Segro Business Park Lodz. Proces zmiany nazwy ma na celu umożliwienie klientom zidentyfikowania kluczowych cech danego parku.

W roku 2012 Segro będzie kontynuowało swoją ekspansję, bazując na wynajmie i rozwoju nowych inwestycji.

Segro jest deweloperem nowoczesnej powierzchni biznesowej w Europie. Spółka posiada status firmy Real Estate Investment Trust ("REIT") i jest notowana na giełdzie w Londynie. Dysponuje portfelem o wartości blisko 5,4 mld funtów, w skład którego wchodzi nowoczesna powierzchnia magazynowa i produkcyjna zlokalizowana w pobliżu głównych centrów biznesowych i ośrodków komunikacyjnych, takich jak porty, lotniska czy węzły autostradowe. Grupa Segro świadczy swoje usługi 1600 klientom z różnych sektorów przemysłu działającym na całym świecie.

Spółka rozpoczęła swoją działalność w Europie Centralnej na początku 2006 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich lokalizacjach, jak Gdańsk, Gliwice, Łódź, Ostrawa, Poznań, Praga, Stryków, Tychy i Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA