PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma znanego podróżnika zainwestuje w podstrefie Koszalin

  • Autor: PAP
  • 24 lut 2015 16:33

Centrum Logistyczne Invena Log - firma polskiego podróżnika Marka Kamińskiego będzie działać w podstrefie Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właściciel firmy chce zatrudnić kilkanaście osób i przeznaczyć około 14 mln zł na inwestycje.

REKLAMA

We wtorek inwestor otrzymał oficjalne zezwolenie na prowadzenie działalności.

Invena Log to firma działająca w branży sanitarno-grzewczej, założona specjalnie pod przedsięwzięcie realizowane na terenie podstrefy Koszalin.

Udziałowiec, jednocześnie Honorowy Obywatel Miasta Koszalina, Marek Kamiński, odbierając dokumenty zezwalające na prowadzenie działalności w Koszalinie mówił, że z sentymentem wraca do tego miasta, w którym uczęszczał do liceum ogólnokształcącego. Podkreślał też, że otrzymał dobra ofertę, a jego współpraca z władzami miasta układa się dobrze.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, przypominając, że firma podróżnika będzie 21 w koszalińskiej podstrefie wyraził zadowolenie, że miasto przyciąga kolejnych inwestorów.

Inwestor zakupił grunt o powierzchni 2,49 ha. Zgodnie z warunkami zapisanymi w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE, planowane nakłady inwestycje to 14 mln zł, a minimalne początkowe zatrudnienie na terenie strefy to 12 osób. Firma planuje jednak systematyczny rozwój i wzrost zatrudnienia.

Spółka zamierza utworzyć na terenie strefy nowoczesne centrum dystrybucyjne - magazyn wraz z powierzchniami biurowymi o łącznej pow. ok. 8 tys. m kw., na terenie którego zapewni obsługę logistyczno-magazynową towarów spółki matki.

Firma docelowo planuje również świadczyć swoje usługi klientom, którzy zdecydują się na outsourcing usług logistycznych. Inwestycja ma być proekologiczna - będzie wykorzystywać odnawialne źródła energii.

Miasto powołało też pełnomocnika, który opiekuje się inwestorami w strefie.

Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni około 150 ha. Na początku roku Rada Ministrów wydała rozporządzenie zezwalające na jej o 45 ha. W strefie łącznie pracuje ponad 1600 osób.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to blisko 900 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 17 miejscach w dwóch województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

SSSE wydała dotychczas ponad 120 zezwoleń na działalność, z czego ok. 90 jest aktywnych. W strefie funkcjonuje obecnie 58 firm, zatrudniających 3,5 tys. pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,23 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w roku 2014, zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA