PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firmy przemysłowe na tropie powierzchni pod wynajem

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 26 maj 2015 13:44

Z roku na rok coraz większa liczba firm produkcyjnych decyduje się na wynajem powierzchni magazynowych na terenie Polski. - Trend obserwowany jest już od 2009 roku. W ubiegłym roku wolumen transakcji zawartych przez sektor to już około 10 proc. wszystkich umów na rynku - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Dominika Jędrak, dyrektor w Dziale Doradztwa i Badań Rynku, Colliers International.

REKLAMA

Rosnący potencjał rynku najmu powierzchni wynika po pierwsze z większego zainteresowania Polską jako lokalizacji dla produkcji przemysłowej. - Polska i Europa Środkowo-Wschodnia są korzystne z punktu widzenia inwestorów ze względu na niskie koszty pracy. Nasz kraj ma do tego świetne położenie oraz bardzo dobrze wykształconą siłę roboczą - tłumaczy Dominika Jędrak.

Pozytywnie na rynek wpływa także strategia Unii Europejskiej zakładająca wzrost udziału produkcji przemysłowej w PKB krajów członkowskich.

Jak zauważa analityk Colliers International, zmianom ulega także sposób tworzenia powierzchni produkcyjnych. Od 2009 roku obserwowany jest trend, zgodnie z którym firmy coraz częściej wynajmują gotowe obiekty od deweloperów. 

- Firmy z sektora przemysłowego zajmują już 1,2 mln mkw. powierzchni, co przekłada się na 15 proc. całkowitej powierzchni w parkach magazynowo-przemysłowych - tłumaczy Jędrak.

Zdaniem ekspert, proces wynika ze zmian w strategii biznesowej firm. - Część przedsiębiorstw przekazuje kompetencje związane np. z zarządzaniem nieruchomości deweloperom, dzięki czemu może zająć się głównym obszarem działalności i przez to obniżać koszty funkcjonowania - dodaje Dominika Jędrak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA