PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

FM Logistic otworzyło potężną inwestycję magazynową pod Warszawą

  • wnp.pl
  • 16 cze 2014 10:00

FM Logistic otworzyło największe centrum dystrybucyjne dedykowane sektorowi health care w Europie Centralnej. Po rozbudowie, to główne centrum logistyczne do obsługi klientów z branży farmaceutycznej, zlokalizowanie w Błoniu k. Warszawy liczy aż 25 000 mkw.

REKLAMA

FM Logistic zajmuje się obsługą sektora farmaceutycznego od 2003 roku. Wtedy operator podpisał pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym, firmą GSK. Zakres usług dotyczył stricte przewozów FTL-owych po kraju, ale od tego momentu rozpoczyna się cała historia rozwoju działalności FM Logistic dla farmacji w Polsce.

Z firmą GSK, FM Logistic pracuje do dziś, a przez ostatnie 10 lat wachlarz usług operatora znacznie się powiększył. Aktualnie FM Logistic obsługuje 10 podmiotów w zakresie usług logistycznych oraz 15 podmiotów w zakresie obsługi dystrybucyjnej.

Rozwijając koncepcje platform multiklienckich, operator zdecydował się zbudować platformę dedykowaną obsłudze branży farmaceutycznej już w 2008 roku. Na miejsce wybrano atrakcyjną logistycznie lokalizację - miejscowość w Błonie k. Warszawy. W 2009 roku była to jedna hala magazynowa dostosowana do obsługi firm farmaceutycznych. Obecnie powierzchnia ta jest około 4 razy większa i liczy 25 000 m2.

- To niewątpliwie największa infrastruktura dedykowana klientom z sektora farmaceutycznego nie tylko w Polsce, ale i w Europie Centralnej, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi Paweł Janicki Business Development Director FM Logistic Polska. - Jako jeden z niewielu operatorów logistycznych FM Logistic tworzymy własną dedykowaną infrastrukturę magazynową. To daje nam dużą elastyczność operacyjną i bardzo wysoki standard bezpieczeństwa, co doceniają klienci z sektora farmaceutycznego, dla których jest to jest bardzo istotnym aspektem.

FM Logistic posiada też jedną z największych flot pojazdów spełniających wymagania sektora farmaceutycznego. Składa się na nią 120 pojazdów różnej wielkości i pojemności. Część z nich to auta dwukomorowe, dzięki którym można przewozić jednocześnie produkty w temperaturze 15-25 st. C oraz 2-8 st. C.

Firma posiada również własne komory przeładunkowe dedykowane produktom leczniczym na południu Polski, w miejscowości Olszowa, co usprawnia system dystrybucyjny operatora. W magazynach składowane są głównie produkty w temperaturze kontrolowanej 15-25 C oraz 2-8 C. Dla produktów w łańcuchu zimnym (2-8 C) operator posiada nowoczesne komory chłodnicze o łącznej pojemności ponad 1000 miejsc paletowych, a także strefę dedykowaną obsłudze produktów kontrolowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA