PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

FM rośnie pod Warszawą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sty 2017 11:36

FM rośnie pod Warszawą FM Logistic

Centrum Dystrybucyjne FM Logistic w Błoniu zostało powiększone o kolejne 14 tys. mkw. Jednym z elementów inwestycji był Building Management System, który kontroluje pracę urządzeń strategicznych oraz ekologiczny system zarządzania oświetleniem LED. Całkowity koszt zrealizowanego projektu wyniósł 29 milionów złotych.

REKLAMA

Ponad osiem lat temu powstały pierwsze moduły dzisiejszego centrum dystrybucyjnego FM Logistic w Błoniu. Na przestrzeni lat, dedykowana klientom z branży health, platforma rosła wraz z kolejnymi projektami powierzanymi przez wiodących producentów oraz dystrybutorów leków i farmaceutyków. Od dwóch lat ten obiekt ma status największego centrum dystrybucyjnego dla branży farmaceutycznej w Europie Centralnej. Po zrealizowaniu ostatniej inwestycji łączna powierzchnia platformy wraz z pomieszczeniami technicznymi i biurowymi wynosi 68 tys. mkw.

Najnowszy magazyn wybudowany w Błoniu to nowoczesny obiekt do składowania farmaceutyków, wyrobów medycznych oraz kosmetyków, wyposażony w odpowiednie systemy do klimatyzowania, osuszania oraz ogrzewania. Oddany do użytku moduł został zaprojektowany tak, aby wydzielić osiem odrębnych hurtowni farmaceutycznych zgodnych z nowymi wytycznymi DPD.

Dodatkowo w tym roku FM Logistic zainwestowało w Building Management System. Cała platforma w Błoniu ze względu na swoją specyfikację wyposażona została w BMS, który kontroluje pracę urządzeń strategicznych (chłodni, klimatyzacji, ogrzewania, osuszania, etc.), informuje o usterkach i awariach, pozwala na podgląd parametrów pracy, a także zmianę ich ustawień. Dzięki niemu operator jest w stanie zapewnić utrzymanie warunków magazynowania na odpowiednim poziomie.

Magazyn został wyposażony także w ekologiczny system zarządzania oświetleniem LED. Dzięki temu pobór mocy wynosi jedynie 25 kW, a nie 65 kW, co niesie za sobą nie tylko duże oszczędności energii elektrycznej, ale także korzyści dla środowiska naturalnego.

- Wysokiej jakości usługi dedykowane firmom z sektora farmaceutycznego to od lat priorytet dla FM Logistic. Byliśmy pierwszym operatorem w Polsce, który zdecydował się stworzyć odpowiednią infrastrukturę dla tej wymagającej branży. Nieustanie dbamy o to, by była ona najnowocześniejsza na rynku i spełniała ekstremalne kryteria ujęte w ustawach regulujących obrót tego typu towarami – mówi Marzena Świerczewska, dyrektor platformy FM Logistic w Błoniu.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest NG Concept – firma wchodząca w skład FM Group. Inwestycja pochłonęła 29 milionów złotych.=

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA