PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Frosta buduje fabrykę i magazyny za 65 mln zł

  • Autor: PAP
  • 25 lis 2016 07:28

Frosta buduje fabrykę i magazyny za 65 mln zł fot. Fotolia

W zakładzie Frosta w Bydgoszczy, zajmującym się produkcją żywności mrożonej, w czwartek wmurowano kamień węgielny pod halę produkcyjną o powierzchni 5,5 tys. mkw. i magazyny z zapleczem o powierzchni o powierzchni 2,2 tys. mkw. Inwestycja będzie kosztować 65 mln zł.

REKLAMA

- W nowej hali uruchomiona zostanie nowoczesna linia produkcyjna do wytwarzania szerokiej gamy produktów rybnych z sosami i warzywami. Jej moce produkcyjne wyniosą 20 tys. ton rocznie, co pozwoli na zwiększenie produkcji o 50 proc. w stosunku do obecnego poziomu. Planujemy zatrudnienie 80 nowych pracowników" - powiedział członek zarządu Frosta sp. z o.o. Mirosław Ranosz.

W ramach inwestycji, oprócz hali i magazynów, powstanie biurowiec, w którym znajdzie się m.in. dział rozwoju i laboratorium mikrobiologiczne. Budowa nowych obiektów rozpoczęła się we wrześniu, a ma zostać zakończona w maju 2017 r.

Obecnie obiekty Frosty zajmują 12 tys. mkw. W zakładzie, zatrudniającym prawie 700 pracowników, wytwarzane są mrożone mieszanki warzywne i produkty rybne panierowane, w tym z sosami. Produkty trafiają na rynek krajowy i do kilkunastu krajów europejskich, głównie do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, Słowacji i na Węgry.

"Jesteśmy największym producentem ryb mrożonych w Polsce i jednym z liderów produkcji mrożonek. W Bydgoszczy mamy najnowocześniejszą linię produkcyjną ryb panierowanych w Europie. W produkcji wykorzystujemy surowce z certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa, nie stosujemy dodatków, jak barwniki czy substancje wpływające na smak" - podkreślił Ranosz.

Zaznaczał też, że produkcja w zakładzie od 1999 r., gdy przejęto go od innego właściciela, wzrosła 20-krotnie. Zeszły rok był rekordowy pod względem wyników finansowych. Przychody ze sprzedaży wyniosły 500 mln zł, czyli wzrosły o 28,8 proc. w porównaniu z 2014 r., a zysk netto sięgnął 27,9 mln zł - wzrost o 6,8 proc.

"Wypracowane zyski przez Frostę w Bydgoszczy zostają na miejscu, w 100 proc. przeznaczane są na inwestycje" - dodał Ranosz. Spółka należy do Frosta AG z siedzibą w Bremerhaven w Niemczech

W 2009 r. na dachach chłodni zainstalowano elektrownię słoneczną. Instalacja fotowoltaiczna, która zajmują powierzchnię 600 m kw., pozwala na wytworzenie energii o mocy 80,5 kWp. Przy słonecznej pogodzie pokrywa to 30 proc. zapotrzebowania na prąd.

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA