PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusz zarządzany przez Valad zmieni właściciela

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 lis 2015 15:34

Fundusz zarządzany przez Valad zmieni właściciela A1 Business Park w Rumunii. Fot. Valad

Grupa funduszy z Partners Group złożyła do polskiego UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad CEIF Properties. To fundusz inwestycyjny skupiający nieruchomości magazynowe w regionie Europy Centralnej.

REKLAMA

Chęć przejęcia wyraziły trzy spółki ze szwajcarskiej Partners Group Holding. Sprawa dotyczy funduszu CEIF Properties.

Działalność CEIF oraz jego podmiotów zależnych koncentruje się na wynajmowaniu nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Polsce, Czechach, Węgrzech oraz Rumunii. W skład funduszu wchodzi m.in. warszawski kompleks logistyczny City Point. Zarządzaniem aktywami w ramach funduszu zajmuje się firma Valad. Samymi strukturami wehikułu zarządza Aviva Investors. Podmiot powstał w 2005 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji zgłaszający przejmą wyłączną kontrolę nad CEIF z nieznacznym udziałem mniejszościowego udziałowcy.

W regonie Europy Centralnej, Valad Europe zarządza nieruchomościami o wartości 820 milionów euro, na co składa się 31 obiektów i 650 najemców. Valad Europe zarządza nieruchomościami o łącznej wartości 4,3 mld euro zlokalizowanymi w Europie w ramach 16 funduszy i mandatów zarządzających obejmujących ponad 600 nieruchomości i 5500 najemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA