PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańskie lotnisko zbuduje nowy terminal

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2015 15:05

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy inwestuje w rozwój pomorskiego rynku towarowych przewozów lotniczych - w przyszłym roku ma rozpocząć budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego, dedykowanego DHL. Wartość projektu to 4 mln euro.

REKLAMA

Podczas konferencji prasowej w czwartek w Gdańsku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy i firma DHL Express poinformowały, że podpisały umowę na budowę nowoczesnego, międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL w Gdańsku wraz z całą infrastrukturą. Wartość projektu, którego inwestorem jest Port Lotniczy Gdańsk, opiewa na kwotę ponad 4 mln euro. DHL Express będzie dzierżawcą budynku przez 10 lat.

Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Tomasz Kloskowski powiedział, że nowy lotniczy terminal kurierski zostanie oddany do użytku na początku 2018 roku. Budowa ma się rozpocząć na wiosnę przyszłego roku. W ciągu miesiąca ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę obiektu.

Kloskowski zaznaczył, że DHL Express jest najważniejszym klientem portu, który ma ponad 50 proc. udział w pomorskim rynku towarowych przewozów lotniczych. "Zbudujemy mu wszystko, co będzie chciał; na dziś potrzebuje obiekt o powierzchni ok. 2 tys. metrów kwadratowych, w którym będzie przez najbliższe 10 lat obsługiwał nasz region" - tłumaczył. Zaznaczył, że "jeśli pojawi się jakikolwiek inny klient i też będzie potrzebował infrastrukturę związaną z cargo czy z ruchem pasażerskim - wszystko zbudujemy, bo zależy nam na rozwoju". Podał, że na gdańskim lotnisku wykonywanych jest ok. tysiąca operacji cargo rocznie.

Przedstawiciele firmy kurierskiej podczas konferencji podkreślili, że "inwestycja ma ogromne znaczenie dla wzrostu międzynarodowego lotniczego ruchu towarowego w regionie północnej Polski oraz dla rozwoju europejskiego korytarza transportowego pomiędzy krajami bałtyckimi, a centralnym hubem DHL Express w Lipsku oraz resztą Europy i Świata".

Dyrektor zarządzający DHL Express Tomasz Buraś podał, że obiekt w Gdańsku jest jednym z trzech największych projektów inwestycyjnych DHL na polskich lotniskach, po zainicjowanych przedsięwzięciach w Katowicach i w Warszawie. Pod względem powierzchni, przepustowości i wydajności, nowy obiekt będzie jedną z dziesięciu największych jednostek operacyjnych DHL w regionie Europy Środkowej.

Dyrektor ds. operacji międzynarodowych DHL Express, Agnieszka Błaś poinformowała podczas konferencji, że na terenie gdańskiego lotniska działać będzie sortownia; ma powstać nowoczesna linia sortująca o przepustowości ok. 3 tys. paczek na godzinę. W nowym terminalu ma być na początku 25 bram do obsługi transportów kurierskich.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA