PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Giełda jest za droga. BIK rezygnuje z debiutu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 kwi 2016 11:38

Giełda jest za droga. BIK rezygnuje z debiutu Mirosław Koszany, prezes BIK (fot. PTWP)

Biuro Inwestycji Kapitałowych rezygnuje z oferty publicznej. Przyczyna - możliwa do uzyskania cena sprzedaży akcji okazała się zbyt niska.

REKLAMA

Biuro Inwestycji Kapitałowych oraz Belancor podjęli decyzję dotyczą zawieszenia Publicznej Oferty Akcji. Decyzja została podjęta na podstawie efektów prowadzonego w  dniach 11-12 kwietnia 2016 r. procesu book-buildingu. Nowy harmonogram IPO ma zostać przedstawiony w późniejszym terminie. 

- W ramach spotkań z inwestorami spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszą ofertą. Doceniali nasz model biznesu i dobre perspektywy rozwoju. Jednak ze względu na wymagającą sytuację na rynku kapitałowym oczekiwane było zbyt duże dyskonto do wartości firmy, które implikowało cenę emisyjną oraz cenę sprzedaży akcji na nieakceptowanym przez nas poziomie, a tym samym byłoby szkodliwe z punktu widzenia interesów obecnych akcjonariuszy, spółki i dalszego rozwoju. Znamy swoją wartość i nie mogliśmy zgodzić się na takie warunki. Nie rezygnujemy całkowicie z przeprowadzenia Oferty Publicznej i planów debiutu giełdowego. Rozważymy powrót do IPO w sytuacji lepszej koniunktury na rynku kapitałowym – powiedział Mirosław Koszany, prezes zarządu BIK.

Na podstawie Prospektu Emisyjnego, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 8 grudnia 2015 r., oferowanych było 1,13 mln nowych akcji serii I oraz sprzedawanych było do 569,6 tys. istniejących akcji serii H. Biuro Inwestycji Kapitałowych oczekiwało wpływów z emisji akcji serii I na poziomie około 23,7 mln zł brutto. Wpływy netto zostały oszacowane na poziomie ok. 22,5 mln zł.

Celem emisyjnym była rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowa Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie. Zarząd BIK zamierza kontynuować realizację przygotowywanych projektów i finansować je z alternatywnych źródeł. W zakresie rozbudowy Centrum Logistycznego w Sosnowcu oraz budowy Centrum Logistycznego Kraków III poniesione już zostały nakłady m.in. na zakup gruntów, uzbrojenie terenu i wstępne przygotowanie projektów.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA