PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gigant e-commerce w P3 Błonie. Zobacz szczegóły transakcji

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 08 gru 2017 09:44

Gigant e-commerce w P3 Błonie. Zobacz szczegóły transakcji P3 Błonie

Gigant e-commerce firma eMAG (dawniej Agito.pl) zajmie 32,5 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym P3 Błonie w sąsiedztwie Warszawy.

REKLAMA

eMAG - dawniej Agito.pl - jest jednym z największych w Polsce, wielobranżowym sklepem internetowym. Firma powstała 16 lat temu i oferuje ponad 250 tys. produktów od ponad 1000 różnych marek – w Polsce, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od 2012 roku jest częścią międzynarodowej firmy Naspers, jednej z największych marek e-commerce na świecie.

- Wraz z rozwojem biznesu w Polsce zwiększyło się nasze zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Poszukiwaliśmy nowego obiektu dostosowanego do obsługi całego sklepu internetowego. Ścisła współpraca z BNP Paribas Real Estate Poland, pozwoliła nam nie tylko wybrać najlepszy obiekt, który umożliwi dalszy, dynamiczny rozwój firmy, ale także na bardzo sprawne i merytoryczne poprowadzenie całego proces, począwszy od analizy potrzeb i potencjałów lokalizacji, skończywszy na wsparciu w negocjacjach umowy. Dzięki temu, zmiana lokalizacji możliwa była w zakładanym przez nas terminie - mówi Tomasz Habigier, menadżer operacyjny firmy eMAG.

W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i całym procesie najmu, firmę - na zasadach wyłączności - wspierali doradcy BNP Paribas Real Estate Poland. Dzięki transakcji, udział kontraktów sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku wynosi 52 proc. (zgodnie z danymi Industrial Research Forum), plasując BNP Paribas Real Estate Poland na pozycji regionalnego lidera. Łączny wolumen powierzchni wynajętej w samym trzecim kwartale przy zaangażowaniu Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych agencji powiększył się do 120 tys. mkw.

Rynek magazynowy to sektor, który w ostatnich kwartałach notuje najbardziej dynamiczne wzrosty, a prym wśród magazynowych klastrów od dłuższego czasu wiedzie rynek stołeczny. Potwierdza to pierwsze półrocze 2017 roku, w którym w okolicach Warszawy zlokalizowanych było najwięcej powierzchni magazynowych w budowie.

- Aktywnie monitorujemy kierunki ekspansji rynku i w taki sposób planujemy nasz rozwój, żeby jak najlepiej adresować potrzeby klientów i projektów, w które jesteśmy zaangażowani. Inwestujemy w zespół i kompetencje nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, gdzie w ostatnich miesiącach udało nam się zbudować mocną kadrę. Wsparcie eMAG przy znalezieniu i przeprowadzce do nowej lokalizacji pozwoli firmie na dalszą rynkową ekspansję. Kluczowa w projekcie była rzeczowa współpraca, ocena potrzeb, potencjałów i kierunków rozwojowych firmy operującej w bardzo szybko rosnącym - a przez to mocno konkurencyjnym - sektorze e-commerce - mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor Działu Powierzchni Logistycznych i Magazynowych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.

P3 Błonie park zlokalizowany jest w Błoniu, położonym 25 km na zachód od Warszawy. Naturalnym atutem kompleksu logistycznego, w którego skład wchodzi 14 budynków, jest lokalizacja w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 92 z autostradą A2, będącej częścią Europejskiej trasy tranzytowej E30.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA