PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalny producent szkła szykuje drugi zakład w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 mar 2017 15:01

Globalny producent szkła szykuje drugi zakład w Polsce fot. Fotolia

Guardian Glass lokuje 1,5 mln dolarów na przygotowanie drugiej fabryki szkła typu float w Polsce. Firma, oprócz działającej już fabryki w Częstochowie, rozważa uruchomienie drugiego zakładu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu swoich klientów. Inwestycja w inżynieryjne prace projektowe to krok w kierunku realizacji nowej fabryki, która ma ruszyć w pierwszym kwartale 2019 r. Lokalizacja inwestycji nie została jeszcze ustalona.

REKLAMA

Szacuje się, że nowy zakład będzie produkować tysiąc ton szkła float dziennie i wyposażony będzie w technologię zaawansowanego napylania magnetronowego, co pozwoli na produkcję wysoce wydajnych, energooszczędnych szyb dla klientów w Polsce i krajach sąsiednich. 

Jak mówi Kevin Baird, CEO firmy Guardian Glass potencjalna inwestycja w drugi zakład produkcji szkła float w Polsce jest wyrazem przekonania firmy Guardian zarówno o sile regionu, jak i o przyszłości przemysłu szklarskiego. - Możliwość budowy drugiego zakładu w Polsce to logiczny krok w kierunku realizacji ​naszej globalnej strategii i działań marketingowych. Jesteśmy przekonani, że odnajdziemy nowe możliwości i rozwiniemy dodatkowe kanały dla naszych wyrobów szklanych w Europie -mówi Kevin Baird.

- Wzrost zapotrzebowania na szkło jest wynikiem ogólnej tendencji w całej Europie do zwiększenia ilości naturalnego światła w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także stopniowej wymiany okien mieszkaniowych z podwójnych na potrójne przeszklenia - dodaje Guus Boekhoudt, wiceprezes Guardian Glass w Europie. - Ponieważ Polska to kraj uznawany za centrum europejskiej produkcji okien mieszkalnych, jest to również logiczna lokalizacja dla naszej nowej fabryki szkła float - dodaje.

Oprócz zakładu w Częstochowie Guardian Glass również prowadzi zakłady w Oroshaza, Węgry; Thalheim, Niemcy i Riazań oraz Rostov, Rosja, wśród 10 lokalizacji europejskich.

Guardian Industries Corp. jest prywatną spółką o zasięgu światowym, działającą w rożnych sektorach, z siedzibą główną w Auburn Hills, w stanie Michigan. Guardian wraz z podmiotami powiązanymi zatrudnia 17 tysięcy osób i ma swoje oddziały w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA