PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman chwali się dobrymi wynikami. W trakcie realizacji ma 58 projektów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 lut 2012 13:11

Goodman chwali się dobrymi wynikami. W trakcie realizacji ma 58 projektów

Grupa Goodman w pierwszym półroczu roku obrotowego 2012 zanotowała zysk operacyjny po opodatkowaniu na poziomie 229,2 mln dolarów australijskich, co oznacza wzrost o 34 proc. r/r. W tym czasie spółka zainwestowała 0,9 mld AUD w 42 projekty, a wskaźnik najmu w całym portfolio wynosi 96 proc.

REKLAMA

W omawianym okresie Grupa Goodman pozyskała nowy kapitał w wysokości 0,6 mld AUD.

- Wsparcie kapitałowe ze strony naszych partnerów biznesowych, które dostaliśmy także w minionym okresie, dowodzi siły globalnej marki Goodman. Dzięki temu oraz naszej zdolności do budowy powierzchni logistycznych o najwyższej jakości, Grupa stale powiększa swój udział rynkowy - nawet w otoczeniu makroekonomicznym, w którym trudno zdobyć finansowanie projektów. Dlatego też warto podkreślić, że realizujemy obecnie 58 projekty o łącznej wartości 2,1 mld AUD, z których 85 proc. miało wcześniej zapewnionych najemców lub finansowanie. Co także istotne, nasze podejście do współpracy kapitałowej, pozwala nam analizować nowe rynki, razem z naszymi globalnymi partnerami - powiedział Greg Goodman, CEO Grupy Goodman.

Dodała, że obserwuje ciągle rosnący popyt na działalność deweloperską, szczególnie ze strony operatorów logistycznych, tradycyjnych i internetowych sieci handlowych, a także ze strony sektora motoryzacyjnego. Greg Goodman zdradził również, że jego firma chce zwiększać udział rynkowy na obecnych obszarach działalności a także rozszerzyć działalność na nowe.

W pierwszej połowie roku obrotowego 2012, wartość zewnętrznych aktywów (Assets Under Management) zarządzanych przez Grupę wzrosła o 3,6 proc. do 15,3 mld AUD, przy stałych kursach walut.

Fundusze zarządzane przez Grupę zrealizowały w minionym okresie szereg ważnych inicjatyw, w tym zwiększenie zarządzanych kapitałów o 0,6 mld USD. Ponadto Grupa zrealizowała programy finansowania bądź refinansowanie długu o wartości 1,9 mld AUD.

W Polsce Goodman wynajął w 2011 roku 168 363 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 38 tys. mkw. zostało oddane do użytku w tym samym roku. W roku 2012 Grupa planuje budowę kolejnych 200-300 tys. mkw. powierzchni logistycznej o łącznej wartości około 70-120 mln euro.

- Wciąż dynamicznie powiększamy nasze portfolio w Europie kontynentalnej, zarówno przez rozwój własnych projektów jak i akwizycję. Jesteśmy jednak szczególnie zadowoleni z działalności na rynku polskim, który jest dla Goodman drugim, najszybciej rosnącym rynkiem w Europie - powiedział Danny Peeters, Prezes Grupy na Europę Kontynentalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA