PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman planuje dalszą ekspansję w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 lut 2015 17:43

Goodman planuje dalszą ekspansję w Polsce

W I połowie roku obrotowego 2015 Goodman zwiększył wartość zarządzanych aktywów o 10 proc. do 19,7 mld EUR. Firma szykuje kolejne inwestycje, koncentrując się m.in. na Polsce.

REKLAMA

Grupa Goodman ogłosiła swoje wyniki za pierwszą połowę roku obrotowego 2015 zakończoną 31 grudnia 2014 r. Całkowita wartość zarządzanych aktywów wyniosła 19,7 mld EUR, czyli o 10 proc. więcej w porównaniu z końcem poprzedniego roku obrotowego w czerwcu 2014 r. Wzrost wartości był możliwy dzięki zapotrzebowaniu firm na wysokiej jakości obiekty przemysłowe. Firma utrzymałą 96-procentowy poziom wynajmu i ważone średnie wygaśnięcie najmu wynoszące 4,8 roku.

W budowie obiekty o wartości 2,0 mld EUR obejmujące 69 projektów w 12 krajach, w tym 61 proc. projektów ze wstępnie zaangażowanymi środkami, a 76 proc. połączonych z kapitałem osób trzecich, co generuje prognozowany zysk z kosztów rzędu 8,7 proc.. Goodman zebrał również 1,0 mld EUR z emisji papierów udziałowych kierowanych do osób trzecich. Środki te wspierają fundusze zarządzane przez grupę Goodman i jej niezależne struktury zarządzania.

Inwestycje obecnie realizowane obejmują 2,4 mln mkw. powierzchni magazynowej w ramach 69 projektów w 12 krajach. W ten sposób Goodman utrzymał pozycję jednego z największych na świecie deweloperów obiektów przemysłowych.

Międzynarodowa dywersyfikacja działalności Grupy wciąż przynosi pozytywne rezultaty dzięki zróżnicowaniu cyklów gospodarczych w poszczególnych krajach na świecie. W wyniku przyjętej strategii, w ostatnim półroczu Goodman wynajął 1,7 mln mkw. powierzchni i podpisał nowe umowy na nowe realizacje o wartości 0,9 mld EUR.

- Otwartość na potrzeby klientów i relacje z klientami na całym świecie dostarczają nam wiele możliwości biznesowych - mówi Greg Goodman, dyrektor generalny Grupy Goodman.

- Zwiększamy swoje kompetencje i potencjał w dostarczaniu klientom wysokiej jakości nowoczesnych rozwiązań, które będą odpowiadać zmieniającym się potrzebom biznesowym klientów i pozwolą im poprawiać efektywność. Spodziewamy się, że właśnie to będzie najważniejszym czynnikiem napędzającym wzrost naszej Grupy w drugiej połowie roku obrotowego 2015 w zakresie działalności deweloperskiej oraz wynikach portfolio aktywów. - dodaje Greg Goodman.

Na koniec I połowy roku obrotowego 2015, Goodman zarządzał w Europie Środkowo-Wschodniej 697 000 mkw. powierzchni magazynowej, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z zakończonym 30 czerwca 2014 r. ubiegłym rokiem finansowym. Z 222 000 mkw. powierzchni magazynowej w budowie na koniec 2014 r., aż 95 proc. przypadało na Polskę. Według raportu JLL, wynik ten stawia Goodmana wśród liderów polskiego rynku nieruchomości logistycznych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA