PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman podwoi swój portfel w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 sie 2014 10:21

Goodman podwoi swój portfel w Polsce

Grupa Goodman zakończyła miniony rok obrotowy (30 czerwca) w Polsce z ok. 271 tys. mkw. powierzchni magazynowej w zarządzaniu. Na koniec tego okresu w budowie było kolejne ok. 282 tys. mkw., co oznacza, że wkrótce spółka podwoi swój portfel w Polsce.

REKLAMA

- Poprzedni rok obrotowy był dla nas bardzo udany. W tym czasie podpisaliśmy rekordową liczbę kontraktów z firmami, które są światowymi liderami w swoich branżach, a także średniej wielkości firmami zarówno z Polski, jak i z Europy. Pozwoliło nam to wyraźnie zwiększyć skalę działalności w Polsce - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Spodziewamy się, że dobra sytuacja na polskim rynku magazynowym utrzyma się w kolejnych kwartałach, co pozwoli nam na dalszy rozwój we wszystkich kluczowych lokalizacjach w Polsce, w których jesteśmy już obecni - dodaje.

Wśród nowych umów najmu opiewających na łącznie ok. 300 tys. mkw. największą była transakcja z firmą Amazon, dla której Goodman wybuduje centrum dystrybucyjne w Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem. Magazyn o łącznej powierzchni 123,5 tys. mkw., który ma być gotowy na koniec września, będzie jednym z największych obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W czerwcu Goodman rozpoczął kolejną budowę spekulacyjną magazynu o powierzchni
11 tys. mkw. w Kraków Airport Logistics Centre. Centrum logistyczne o docelowej powierzchni użytkowej ponad 150 tys. mkw. będzie obejmować dziewięć magazynów. W drugiej połowie roku firma planuje również rozbudowywać swój flagowy projekt w Polsce: Pomorskie Centrum Logistyczne, gdzie ma powstać drugi magazyn o powierzchni 14 tys. mkw.

Pod koniec ubiegłego roku Goodman podpisał umowę z Grupą Muszkieterów na budowę i przejęcie łącznie 127,8 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Poznaniu.

Grupa Goodman w minionym roku obrotowym wypracowała zysk operacyjny na poziomie 601 mln AUD (414 mln euro), co stanowi 10 proc. wzrost w porównaniu z takim samym okresem w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł 657 mln AUD, czyli równowartość 452 mln EUR (obejmujący wycenę nieruchomości, wycenę rynkową pochodnych instrumentów finansowych i waluty obcej oraz inne pozycje niepieniężne lub jednorazowe). Całkowita wartość zarządzanych aktywów wyniosła 26,8 mld AUD (18,4 mld euro), co stanowi 14 proc. wzrost w porównaniu z rokiem obrotowym 2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA