PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman przejął działkę pod logistyczną inwestycję w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2014 19:05

Specjaliści ds. transakcji gruntowych JLL zrealizowali transakcję sprzedaży terenu przemysłowego w Swadzimiu, należącego do przedsiębiorstwa Werner Kenkel. Działkę o powierzchni 17 ha nabył Goodman Poland, który na jej terenie zrealizuje nowy obiekt logistyczny dla jednego ze swoich klientów.

REKLAMA

Na sukces transakcji duży wpływ miała zmiana zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przeprowadzona przez JLL.

- Na terenie działki w Swadzimiu zrealizowany zostanie projekt magazynowo - biurowy dla jednego z czołowych graczy branży spożywczej. To już kolejna transakcja zakupu gruntu inwestycyjnego, zrealizowana przez Goodman w ostatnim czasie wspólnie z JLL. Bardzo dziękujemy wszystkim stronom transakcji za udaną współpracę - powiedział Maciej Madejak, ‎Head of Business Development Poland, Goodman Poland.

- Teren inwestycyjny w Swadzimiu doskonale spełnia warunki pod projekty magazynowo - przemysłowe, jednak zgodnie z poprzednimi zapisami miejscowego planu, przeznaczony był pod inwestycje handlowe. Dostrzegając ten potencjał, zaproponowaliśmy Werner Kenkel obranie strategii rozpoczynającej się od zmiany tych zapisów. Bardzo cieszymy się, że obdarzono nas tak dużym zaufaniem, co w znaczący sposób przełożyło się na pomyślną realizację transakcji - dodał Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych w Europie Środkowo - Wschodniej, JLL.

Teren nabyty przez firmę Goodman Poland zlokalizowany jest w Swadzimiu, przy drodze ekspresowej S11, pełniącej funkcję zachodniej obwodnicy Poznania, oraz drogi krajowej nr 92. W sąsiedztwie, swoje centrum logistyczne o powierzchni 100 000 mkw. realizuje już amerykański gigant branży e-commerce - Amazon.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA