PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman rośnie w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 wrz 2015 10:53

W roku finansowym 2015 Goodman dynamicznie zwiększył działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozpoczęto nowe inwestycje, a już istniejące obiekty znalazły dużych najemców - w specjalnym komentarzu mówi Maciej Madejak, Goodman Head of Business Development Poland.

REKLAMA

- Ostatni rok finansowy był kolejnym dobrym okresem dla działalności naszej firmy w Polsce. Byliśmy w stanie rozbudować nasze portfolio do 600 tys. mkw. powierzchni, którą w chwili obecnej zarządzamy. Ten wynik zawdzięczamy m.in. dwóm inwestycjom w Polsce: 82 tys. mkw. dla Intermarche w Poznaniu. Drugi projekt, jeden z największych w Polsce dla firmy Amazon, to 123 tys. mkw. we Wrocławiu - komentuje Maciej Madejak.

- Sukcesem jest systematyczna rozbudowa parków logistycznych, jak i czterech nowych lokalizacji: Poznań, Wrocław, Gliwice i Lublin. Naszym największym sukcesem jest rozszerzenie współpracy z dotychczasowymi klientami i podjęcie nowych kontaktów - dodaje Madejak.

Na koniec roku finansowego 2015 (tj. na dzień 30 czerwca 2015 r.), Goodman zarządzał na świecie aktywami o wartości 20,9 mld euro, co oznacza wzrost o 13,6 proc. r/r. W samej Europie Środkowo-Wschodniej firma zarządzała 833 000 mkw., czyli powierzchnią o 68 proc. większą niż w poprzednim roku finansowym.

Do szybkiego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej przyczyniła się głównie Polska, gdzie portfolio Grupy podwoiło się i sięgnęło 607 000 mkw.. W Czechach i na Słowacji Goodman zarządzał odpowiednio 47 000 mkw. i 78 000 mkw., a na Węgrzech 102 000 mkw.

W roku finansowym 2015, w Europie Środkowo-Wschodniej Goodman zawarł umowy najmu na łącznie 305 000 mkw. istniejącej powierzchni oraz powierzchni, której budowa już się rozpoczęła. 11 umów na 192 000 mkw. dotyczyło nowych projektów, zaś 14 umów na 113 000 mkw. dotyczyło wynajmu istniejącej powierzchni.

Na koniec czerwca 2015 r. Goodman miał w budowie w Europie Środkowo-Wschodniej 150 000 mkw. powierzchni magazynowej, w tym powierzchni wznoszonej spekulacyjnie w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach logistycznych z niskim wskaźnikiem pustostanów. Około 90 proc. całkowitej powierzchni w budowie przypada na Polskę.

– Ostatnie 12 miesięcy pozwoliły Goodmanowi umocnić pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszą aktywność deweloperską, szczególnie w Polsce, wspierały działania zespołu zarządzającego nieruchomościami, który zawarł kilka, często dużych umów z istniejącymi i nowymi klientami. To pokazuje siłę naszego modelu biznesowego oraz dowodzi, że klienci cenią nasze podejście jako właściciela obiektów nastawione na długoterminową współpracę – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA