PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman zakończył trzeci etap swojej flagowej inwestycji w Gdańsku

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 gru 2015 11:34

Goodman zakończył trzeci etap swojej flagowej inwestycji w Gdańsku   Pomorskie Centrum Logistyczne

Goodman oddał do użytku dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 38,7 tys. mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk.

REKLAMA

Łączna powierzchnia centrum sięga już 53 tys. mkw., z czego 7,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej jest obecnie gotowe do wynajęcia.

– Dzięki rosnącemu zainteresowaniu klientów, kontynuujemy rozbudowę Pomorskiego Centrum Logistycznego, które jest jednym z naszych najważniejszych projektów inwestycyjnych w Polsce. To idealne miejsce dla firm z sektora logistycznego i dla dystrybutorów, gdyż lokalizacja tuż obok gdańskiego terminala kontenerowego oraz dostęp do rozwiniętej infrastruktury drogowej zapewniają łatwy dostęp do wielu rynków – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Pierwszy z nowych obiektów w Pomorskim Centrum Logistycznym to magazyn o powierzchni 24,9 tys. mkw., wynajmowany w całości przez Eurocash. Klientami drugiego obiektu o powierzchni 13,8 tys. mkw., który budowany był spekulacyjnie, są operatorzy logistyczni Poland Services Transport - Logistyka oraz Univeg Logistics Poland. Wynajęli oni odpowiednio 3,5 tys. mkw. i 2,6 tys. mkw. Ponadto, gotowe do wynajęcia jest 7 ,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

– Dynamiczny rozwój terminalu kontenerowego DCT Gdańsk pozytywnie przekłada się na atrakcyjność rynku logistycznego w regionie Trójmiasta. Coraz więcej firm decyduje się lokować swoją działalność właśnie w Gdańsku, a rozbudowa Pomorskiego Centrum Logistycznego pokazuje, że inwestycja firmy Goodman jest dla nich właściwym wyborem – mówi Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

Listę klientów Pomorskiego Centrum Logistycznego uzupełniają operatorzy logistyczni Kuehne + Nagel i Terramar, firma spedycyjna NTA oraz producent chłodnic do klimatyzacji NRF Poland.

Wielofunkcyjne centrum logistyczne, które powstaje na działce o powierzchni 110 ha, oferuje możliwość budowy magazynów logistycznych i hal produkcyjnych wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi o łącznej powierzchni ok. 500 tys. mkw. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 mln euro.

Jednym z największych atutów Pomorskiego Centrum Logistycznego jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się istotnym portem w regionie. Po oddaniu drugiego nabrzeża w 2016 r., terminal kontenerowy DCT Gdańsk podwoi swoje możliwości przeładunkowe osiągając tym samym zdolność na poziomie 3 mln TEU rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA