PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman zbudował centrum logistyczne dla nowej sieci handlowej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2014 12:23

Goodman wybudował w Krągoli pod Koninem centrum logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. dla nowo powstającej sieci handlowej spółki Market-Detal.

REKLAMA

W styczniu 2015 r. spółka Market-Detal zacznie działać w ramach 170 sklepów pod nowym szyldem. Sieć będzie oferować swoim klientom szeroki asortyment świeżych produktów spożywczych. Spółka planuje intensywny rozwój i zamierza otwierać przynajmniej 30 nowych sklepów rocznie, jak również nie wyklucza w przyszłości akwizycji.

Centrum logistyczne wybudowane przez Goodman dla Market-Detal obejmuje 38,1 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz 1,6 tys. mkw. powierzchni biurowej. Wyzwaniem przy budowie obiektu było przystosowanie budynku do przechowywania żywności na wielką skalę. W tym celu aż 40 proc. powierzchni magazynowej będzie chłodzona w temperaturze od 0 do 8 stopni C. Dodatkowo, w mroźni o powierzchni 1,1 tys. mkw. towar będzie przechowywany w stałej temperaturze -24 stopni C. Wysokość na składowanie towaru sięga 10,8 m, a przeznaczonych na to jest 28 tys. miejsc paletowych. Centrum logistyczne zostało wyposażone w 84 doki oraz dodatkowo drogę dojazdową zapewniającą właściwy przepływ towarów.

Obiekt został wybudowany w zaledwie siedem miesięcy.

Centrum logistyczne powstało w miejscowości Krągola, 11 km od centrum Konina. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie A2, lokalizacja ta zapewnia doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych i kluczowymi rynkami zbytu w Polsce.

Przy zakupie gruntu pod budowę centrum logistycznego dla market-Detal pośredniczyła firma doradcza JLL.

 

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA