PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goodman zbuduje kolejne centrum logistyczne dla BMW

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 cze 2016 10:26

Goodman zbuduje kolejne centrum logistyczne dla BMW Goodman

Grupa Goodman rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 48,2 tys. mkw. dla BMW w bawarskim mieście Landshut w Niemczech. Nowy obiekt będzie posiadał bezpośrednie połączenie z położoną obok fabryką BMW.

REKLAMA

Budowa centrum dystrybucyjnego rozpoczęła się w marcu 2016 r., a przekazanie obiektu klientowi planowane jest na połowę 2017 r. 

Nowy obiekt w Bawarii jest drugą nieruchomością budowaną przez Goodmana dla tej grupy motoryzacyjnej w ciągu minionych 12 miesięcy. W styczniu, Goodman zakończył budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 70 tys. mkw. dla BMW w Kleinaitingen w okolicach Augsburga.

Centrum dystrybucyjne budowane przez Goodmana powstaje w lokalizacji wybranej przez BMW i obejmuje dwa budynki o powierzchni odpowiednio ok. 7,1 tys. mkw. i 40 650 mkw. Nowy obiekt dostarczy 38 200 mkw. powierzchni magazynowej i będzie wyposażony w specjalne tunele do załadunku i rozładunku po bokach każdego budynku. Te specjalne tunele umożliwią efektywną obsługę przeładunków i będą ogrzewane z myślą o komforcie pracowników BMW.

Znacząca część nowego centrum dystrybucji o powierzchni 48,2 tys. mkw. będzie posiadała wewnętrzną halę o wysokości 7,5 m z powierzchnią do składowania blokowego. Część większego budynku o wysokości 15 m będzie tworzyć magazyn wysokiego składowania („pick tower”) mniejszych części i komponentów. Dodatkowo, obiekt będzie dysponował 2 400 mkw. powierzchni biurowej i socjalnej.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie wyposażone w oświetlanie LED oraz promienniki gazowe w celu ochrony zasobów naturalnych i ograniczenia kosztów. Po oddaniu do użytku obiekt otrzyma złoty certyfikat od Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB). Goodman jest jedyną z czołowych firm na rynku nieruchomości przemysłowych, posiadającą plan zrównoważonego budownictwa pozwalający na precertyfikację nowych obiektów przez DGNB według uzgodnionych wytycznych. Plan obejmuje 50 kryteriów zrównoważonego rozwoju oceniających walory środowiskowe, ekonomiczne, funkcjonalne i techniczne budynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA