PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Górny Śląsk magnesem dla firm logistycznych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2015 13:02

Górny Śląsk magnesem dla firm logistycznych

Duży rynek konsumencki, Katowicka SSE, bardzo dobra lokalizacja i wysoko rozwinięta infrastruktura drogowa - to tylko kilka z atutów Górnego Śląska jako destynacji dla firm logistycznych.

REKLAMA

- W nadchodzących latach będziemy świadkami dalszego rozwoju rynku magazynowo-przemysłowego na Górnym Śląsku. Spodziewamy się napływu nowych inwestycji wzdłuż autostrady A1, a perspektywiczną lokalizacją może stać się odcinek od Węzła Sośnica do Piekar Śląskich. Równolegle nadal będą rozwijać się okolice Gliwic. Podregiony jak Bielsko-Biała również cieszą się zainteresowaniem inwestorów, czego przykładem jest powstająca fabryka GE - tłumaczy Wojciech Zoń, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowych JLL w Polsce.

Decydujący wpływ na wyniki górnośląskiego rynku magazynowego ma aktywność operatorów logistycznych, sieci handlowych oraz firm z branży magazynowej. Skłania to deweloperów do realizacji nowych projektów inwestycyjnych. W trakcie budowy jest obecnie 56 tys. mkw. nowych obiektów magazynowych.

- Region katowicki pozostaje jednym z najważniejszych obszarów naszej aktywności. Wynika to w dużym stopniu z utrzymującego się wysokiego
zainteresowania inwestorów najmem powierzchni magazynowych w tej części naszego kraju. Spodziewamy się, że taką tendencję będziemy obserwować także w kolejnych latach - komentuje Mirosław Koszany, prezes BIK.

W 2014 roku popyt netto na górnośląskim rynku magazynowym wyniósł ok. 125 tys. mkw. W tym samym okresie podaż nowych inwestycji uplasowała się na poziomie 57 tys. mkw.

Więcej informacji w załączonym raporcie

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA