PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Górny Śląsk może skutecznie walczyć o inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 kwi 2016 14:00

Górny Śląsk może skutecznie walczyć o inwestorów Krzysztof Kienorow, Senior Associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International

Lokalizacja to podstawowy czynnik, który determinuje potencjał Górnego Śląska w przyciąganiu inwestorów magazynowych. Dlatego region ten może skutecznie rywalizować z Polską Centralną - uważa Krzysztof Kienorow z Colliers International.

REKLAMA

- Rozbudowana infrastruktura drogowa, położenie geograficzne umożliwiające dystrybucję dóbr zarówno na rynki lokalne, jak i zagraniczne, aktywność SSE, kapitał ludzki to tylko niektóre z czynników stanowiących o potencjale regionu, które warto wykorzystać w celu przyciągnięcia potencjalnych inwestorów - tłumaczy Krzysztof Kienorow, Senior Associate, Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych, Colliers International.

 Jak dodaje, region Górnego Śląska może z powodzeniem konkurować np. z okolicami Strykowa w przyciągnięciu dużych inwestorów. - Ze względu na swoje peryferyjne umiejscowienie, umożliwiające efektywną komunikację z państwami południa Europy, Górny Śląsk wyróżnia się na tle większości regionów w Polsce. Dodatkowo, dostępność zróżnicowanej kardy pracowniczej stanowi zasadniczą zaletę Górnego Śląska - dodaje.

Na Śląsku dominują firmy motoryzacyjne, a także działające w sferze produkcji towarów, ich kompletacji, jak i dystrybucji.

- Jednym z czynników decydującym o atrakcyjności regionu Górnego Śląska jest ilość dostępnych gruntów inwestycyjnych zarówno w obrębie SSE, jak i prężnie działających w regionie firm deweloperskich. Grunty te są z reguły przygotowane do zagospodarowania, co sprawia, że czas potrzebny na dostarczenie gotowych rozwiązań przyszłym inwestorom jest relatywnie krótki - podsumowuje Kienorow.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA