PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa AB przygotowuje się do budowy centrum logistycznego

  • Autor: PAP
  • 26 sie 2011 08:59

Grupa AB przygotowuje się do budowy centrum logistycznego

Grupa AB, której wyniki w roku obrotowy 2010/11 zanotowały dwucyfrowe wzrosty, zakłada kontynuację trendu wzrostowego także w bieżącym roku obrotowym. Planowana budowa nowego centrum logistycznego najprawdopodobniej nie ruszy w najbliższym czasie - poinformowali przedstawiciele spółki.

REKLAMA

AB planuje inwestycję w nowe centrum logistyczne, które do 2015 r. ma powstać w Magnicach (gmina Kobierzyce), na 14,8 ha działce. Maksymalna wartość projektu to około 80 mln zł, ale przedstawiciele AB podkreślali wcześniej, że jest to górny pułap i w rzeczywistości koszt inwestycji może być niższy.

Planowane źródła finansowania nowego centrum logistycznego to środki własne i kredyt bankowy (po około 30 mln zł). Na inwestycję spółka uzyska też dotację w wysokości około 30 proc. z programu Innowacyjna Gospodarka.

Grzegorz Ochędzan, członek zarządu i dyrektor finansowy AB, poinformował, że spółka przygotowuje się do realizacji inwestycji od strony organizacyjno-prawnej, jednak główne prace budowlane prawdopodobnie nie ruszą w bieżącym roku obrotowym.

Na koniec czerwca AB miało około 16,43 mln zł wolnych środków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA