PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Etanco rozwija produkcję w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 paź 2017 08:50

Grupa Etanco rozwija produkcję w Polsce Zakład Grupy Etanco w Ornecie

Grupa Etanco, dostawca rozwiązań montażowych przejmuje Gunnebo Fastening Systems, które stanie się platformą ekspansji na rynki w regionie.

REKLAMA

Grupa Etanco, projektant, producent i dystrybutor systemów łączników i zamocowań, sfinalizowała przejęcie Gunnebo Fastening Systems z zakładem produkcyjnym w Ornecie w woj. warmińsko-mazurskim. Przejęcie to krok w ekspansji Etanco na nowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa w ciągu trzech lat planuje podwoić przychody polskiej spółki.

– Przejęcie Gunnebo Fastening Systems z nowoczesnym zakładem w Ornecie pozwoli nam na rozszerzenie działalności na nowe rynki. Polski rynek budowlany jest naszym zdaniem bardzo atrakcyjny, a prognozy wskazują że w 2018 i 2019 r. może rosnąć o 6-7 proc. Orneta będzie platformą nie tylko do wejścia na polski rynek, który jest kluczowy w tej części Europy, ale także by rozwijać sprzedaż w regionie: w krajach bałtyckich, Rosji i Ukrainie. W trzy lata planujemy podwoić przychody polskiej spółki – powiedział Ronan Lebraut, Prezes Grupy Etanco.

Orneta będzie piątym zakładem produkcyjnym w Europie; pozostałe cztery są we Francji i Włoszech. Firma Etanco została założona w 1952 r. przez dziadka obecnego prezesa. Współcześnie, Etanco jest międzynarodową grupą prowadząca sprzedaż w ponad 50 krajach i zatrudniającą niemal 800 osób, wliczając w to załogę w Ornecie. Po włączeniu Gunnebo Fastening Systems, przychody Grupy wyniosą blisko 200 mln euro. Firma obsługuje ponad 18 tys. klientów.

- Etanco to jedna z najlepiej znanych i najbardziej rozpoznawalnych marek w branży budowlanej na świecie. To symbol innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów w sferze łączników i zamocowań. Dołączenie do Grupy Etanco to ważny krok w rozwoju naszej działalności, a nasi klienci będą mogli skorzystać z dużo szerszej oferty produktowej – powiedział Jerzy Górczyński, dDyrektor zarządzający Gunnebo Fastening Systems.

Zakład w Ornecie to największy pracodawca w mieście i zatrudnia 108 osób . Roczny obrót to blisko 60 mln zł (ok. 14 mln euro). Marka Gunnebo Fastening pojawiła się w Polsce w 1991 r. W 2008 r. firma została przejęta przez szwedzki fundusz private equity Segulah, a w 2017 r. sprzedana Simpson Strong-Tie, wiodącemu producentowi złączy do drewna ze Stanów Zjednoczonych.

- Przejęcie Gunnebo Fastening Systems w Polsce to starannie zaplanowana transakcja, do której od dawna się przygotowywaliśmy. Mamy wiele wspólnego z naszymi polskimi partnerami, którzy, tak jak my, świetnie rozumieją jak działać na rynku hydroizolacji i zadaszeń. W wielu sferach się uzupełniamy, np. pod względem oferty katalogowej czy sieci sprzedaży, gdyż do tej pory działaliśmy w dużej mierze na osobnych rynkach. W nowoczesnym zakładzie w Ornecie możemy wytwarzać nowe produkty dla Grupy i zoptymalizować naszą działalność. Dlatego przychodzimy tu jako inwestor długoterminowy – powiedział Ronan Lebraut, prezes Grupy Etanco.

Gunnebo Fastening Systems w Polsce w przyszłości zmieni nazwę na Etanco Polska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA