PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hala B North-West Logistic Park wynajęta w 40. procentach

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 sty 2014 12:52

Hala B North-West Logistic Park wynajęta w 40. procentach

W połowie stycznia inwestor North-West Logistic Park podpisał umowę z firmą InCom na wynajem 4 000 mkw. powierzchni w Hali B. Tym samym druga hala została wynajęta już w 40 procentach. Rozpoczęta jesienią ubiegłego roku budowa kolejnej hali w ramach kompleksu magazynowo-produkcyjnego przebiega z zgodnie z założonym harmonogramem.

REKLAMA

Firma InCom podpisując umowę na wynajem 4 000 mkw. powierzchni handlowo-magazynowej w North-West Logistic Park będzie już drugim najemcą Hali B. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych powiększy dotychczas wynajmowaną powierzchnię w Hali A z 2 000 mkw. do 4 000 mkw. w Hali B. Pierwsza umowa najmu Hali B, której powierzchnia będzie wynosić 13 380 mkw., została podpisana z duńską firmą My Trendy Phone specjalizującą się w sprzedaży internetowej w branży elektronicznej.

Inwestor wraz z przedstawicielami firm zajmujących się komercjalizacją obiektu prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi najemcami. Kompleks logistyczny, położony na 14- ha działce, usytuowany jest w południowo-wschodniej części Szczecina przy ul. Kniewskiej, przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 (Niemcy - terminal cargo w Berlinie) i drogi ekspresowej S3 (Szczecin - port w Świnoujściu). Lokalizacja North-West Logistic Park (10 km od centrum Szczecina, 30 km od lotniska w Goleniowie) jest bardzo atrakcyjna ze względu na sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także na znacznie zmodernizowaną w regionie infrastrukturę drogową. Obecnie, inwestycjami w województwie zachodniopomorskim interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii, i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i produkcji. Stwarza to szansę na nowe miejsca pracy w całym regionie.

Prace na budowie Hali B przebiegają zgodnie z założonym planem i są zaawansowane na poziomie 65 procent. Konstrukcja hali wraz z pokryciem dachu jest już na ukończeniu. Generalny wykonawca firma Trasko-Inwest Sp. z o. o. obecnie rozpoczyna prace związane z instalacją sieci sanitarnej i deszczowej, sieci elektrycznej i teletechnicznej, oraz przeciwpożarowej.

Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego o łącznej powierzchni 64 tys. mkw. jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited. Finansowanie II etapu inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Realizowana zgodnie z założonym harmonogramem budowa Hali B zostanie ukończona w maju 2014 roku.

W ramach North-West Logistic Park powstaną docelowo trzy nowoczesne hale, przeznaczone pod logistykę, magazynowanie i produkcję. Wszystkie, wyposażone będą w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania. Przestrzenie logistyczne gwarantować będą wysoki standard składowania i produkowania. Atutem projektu jest infrastruktura, która powstaje przy udziale inwestora: wygodny, obszerny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, zabudowa towarzysząca (budynki portierni, rozdzielnia SN, pomieszczenie telekomunikacyjne, zaplecze socjalne dla obsługi technicznej obiektu).

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA