PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hala przemysłowa dla małych i średnich firm powstaje w Bolesławcu

  • Autor: PAP
  • 11 sie 2014 08:45

8 sierpnia br. w Bolesławcu zakończono pierwszy etap budowy hali przemysłowej dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jedno z czterech miejsc, w których powstają tego typu obiekty realizowane przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest-Park.

REKLAMA

Jak powiedział podczas uroczystości wiceprezes zarządu WSSE "Invest-Park" Teodor Stępa, bolesławiecka hala to jedna z inwestycji, które ma pomóc kolejnym przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności w strefie.

"Miejsce to jest dedykowane przede wszystkim małym i średnim firmom, którym ma ułatwić inwestowanie. Dzięki możliwości prowadzenia tu działalności, przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów, ani poświęcać czasu na budowę czy zakup nieruchomości. Może ją wydzierżawić na korzystnych warunkach i wyposażyć jedynie w swoje urządzenia i linie produkcyjne. Natomiast jeśli zechce, po pół roku będzie mógł również wykupić zajmowane pomieszczenia" - wyjaśnił Stępa.

Jak powiedziała PAP wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska, każda inwestycja, która generuje nowe miejsca pracy, ma dla regionu ogromne znaczenie. "Dzięki takim przedsięwzięciom małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały dogodne miejsce do prowadzenia swojej działalności i będą mogły zatrudniać ludzi" - dodała Mańkowska.

Poza Bolesławcem, obiekty staną w Wałbrzychu, Kłodzku i Nowej Rudzie. Każda hala składa się z części przemysłowej o powierzchni 2,5 tys. m kw., którą można podzielić na mniejsze moduły dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Dla inwestorów dostępne będą również nowoczesne powierzchnie biurowe typu "open space". Wszystkie hale zostaną wyposażone w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania - pompy ciepła i kolektory słoneczne wspomagające centralne ogrzewanie oraz podgrzewanie wody. Przed halami zostanie wybudowany parking oraz plac manewrowy. Koszt budowy każdej z nich to 5 mln zł netto.

Budowa obiektów zakończy się jesienią tego roku. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w halach uprawnia do korzystania z pomocy publicznej, która gwarantuje korzystne zwolnienia podatkowe. Na Dolnym Śląsku małe firmy mogą liczyć na ulgi w wysokości 45 proc. kosztów poniesionych na inwestycje lub 2-letnich kosztów zatrudnienia, a średnie - 35 proc. Spośród 170 firm funkcjonujących na terenie WSSE około 40 proc. inwestorów to właśnie MŚP.

Gmina Bolesławiec jest jedną z 44 lokalizacji "Invest-Parku". Tereny strefowe w gminie zajmują ponad 70 ha, z czego na zagospodarowanie czeka jeszcze około 50 ha.

Jak powiedział PAP prezydent Bolesławca Piotr Roman, miasto stara się o włączenie do bolesławieckiej podstrefy kolejnych terenów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA