PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

HB Reavis sprzedał swoje centra logistyczne

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 cze 2016 14:12

HB Reavis sprzedał swoje centra logistyczne fot. Fotolia

HB Reavis i fundusz HB Reavis CE REIF sprzedały portfel obiektów logistycznych o łącznej powierzchni 132 tys. mkw. firmie Macquarie.

REKLAMA

HB Reavis i fundusz inwestycyjny HB Reavis CE REIF podpisały umowę dotyczącą sprzedaży portfela nieruchomości logistycznych w Czechach i na Słowacji. Nabywcą została firma Macquarie Infrastructure and Real Assets, stanowiąca część Grupy Macquarie, jednego z największych globalnych dostawców usług z zakresu bankowości, finansów, doradztwa, działalności inwestycyjnej oraz zarządzania środkami finansowymi. Wartość transakcji wyniosła 79 mln EUR. W skład przejętego portfolio weszły cztery w pełni wynajęte obiekty, w tym dwa, których właścicielem była Grupa HB Reavis i dwa należące do HB Reavis CE REIF. Łączna powierzchnia sprzedanych nieruchomości to 132 000 mkw.

W skład pozyskanego przez Grupę Macquarie portfela nieruchomości weszły należące wcześniej do HB Reavis multimodalny park logistyczny o powierzchni 14 500 m kw. zlokalizowany w czeskiej Ostrawie oraz centrum logistyczne o powierzchni 69 500 mkw. w słowackim Raca, a także będące uprzednio własnością funduszu HBR CE REIF centrum logistyczne Svätý Jur w Bratysławie (31 500 mkw.) i park logistyczny Malý Šariš (16 500 mkw.) w słowackim Prešov.

Decyzja o sprzedaży obiektów logistycznych wpisuje się w strategię HB Reavis, zgodnie z którą Grupa planuje skoncentrować się na rozwoju europejskiego portfela projektów biurowych i handlowych.

Przeprowadzona transakcja sprzedaży jest pierwszą z udziałem HB Reavis CE REIF - funduszu nieruchomości z aktywami o wartości 175 mln EUR, którym w imieniu inwestorów instytucjonalnych oraz klientów indywidualnych zarządza należąca do Grupy HB Reavis firma HB Reavis Investment Management. Fundusz nabył aktywa w momencie swojego założenia w 2011 r., a kapitał pozyskany z ich sprzedaży zamierza przeznaczyć na dalsze akwizycje w regionie Europy Centralnej.

- Udana sprzedaż w pełni wynajętego portfela wysokiej klasy nieruchomości logistycznych jednemu z największych międzynarodowych inwestorów działających w tym sektorze, potwierdza wysoką jakość naszych aktywów bazowych i świadczy o sukcesie realizowanej przez nas strategii zarządzania. Dzięki dobremu pozycjonowaniu sprzedane centra logistyczne przyniosą nowym właścicielom oczekiwane zyski. Z kolei nam przeprowadzona transakcja pozwoli skoncentrować się na głównych segmentach naszej działalności, czyli nieruchomościach biurowych i handlowych. Nie bez znaczenia są również nowe możliwości, z których będziemy mogli skorzystać dzięki uwolnionemu kapitałowi – powiedział Marián Herman, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy HB Reavis.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA