PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Helio potrzebuje powierzchni magazynowych

  • Autor: PAP
  • 15 paź 2015 08:04

Helio potrzebuje powierzchni magazynowych Fot. Fotolia

Firma Helio, producent bakalii i suszonych owoców planuje budowę nowego magazynu. W tym roku obrotowym Helio wydało już ok. 2 mln zł na inwestycje w rozwój mocy produkcyjnych.

REKLAMA

"Latem przeprowadziliśmy modernizację obecnej hali produkcyjnej, a także zaadaptowaliśmy część magazynu surowców na potrzeby produkcji. Dzięki temu powierzchnia do produkcji bakalii zwiększyła się niemal dwukrotnie, jednak nastąpiło to kosztem magazynu" - powiedział prezes.

W związku z tym Helio ma w planach budowę nowego magazynu surowców.

"Obecnie jesteśmy na etapie jego projektowania. Chcielibyśmy ruszyć z budową jeszcze w tym roku, a najpóźniej na początku roku przyszłego. Koszt tej inwestycji to ok. 4-5 mln zł" - powiedział.

Obiekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

"Najwięcej surowców gromadzimy między wrześniem a listopadem i wtedy nasze potrzeby magazynowe są największe. Chcemy, by do tego czasu budynek był gotowy" - skomentował Wąsowicz.

Dodał, że inwestycje w moce produkcyjne i powierzchnie magazynowe mają przełożyć się w przyszłości na wzrost wolumenów.

"Liczymy na poprawę obrotów nie tylko poprzez wzrost cen, ale także wolumenów" - powiedział prezes.

"W ciągu ostatnich dwóch lat bakalie zdrożały, w niektórych kategoriach nawet dwukrotnie. Obawialiśmy się czy podwyżki nie zahamują sprzedaży niektórych produktów, jak pistacje czy migdały, ale tak się nie stało. Wręcz przeciwnie - popyt na bakalie rośnie. W tym roku zakładamy stabilizację cen. Na Boże Narodzenie nie przygotowujemy żadnych podwyżek" - dodał.

Prezes poinformował, że Helio wprowadzi do sprzedaży swoje produkty w nowych opakowaniach. Zamierza także powiększyć ofertę o nowe pozycje asortymentowe.

Spółka zamierza finansować zaplanowane inwestycje przy pomocy środków własnych i kredytów bankowych. Na razie nie ma w planach akwizycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA