PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hines inwestuje w magazyny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 wrz 2013 11:47

Hines inwestuje w magazyny

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, ogłosiła dokonanie zakupu dwóch nieruchomości logistycznych, zlokalizowanych w Gądkach pod Poznaniem oraz w Grodzisku Mazowieckim. Środki na sfinansowanie zakupu pochodziły z funduszu Hines Russia & Poland Fund (HRPF). Sprzedającym był TMW Pramerica Property Investment GmbH.

REKLAMA

Obie nieruchomości położone są przy autostradzie A2, łączącej Berlin z Warszawą. Jedynym ich najemcą jest firma Raben. Obiekty zostały zbudowane przez grupę Raben w latach 1995-2004 jako projekty typu built-to-suit. W skład nabytych nieruchomości wchodzi 7 budynków magazynowo-biurowych, o łącznej powierzchni około 70 tys. mkw.

Obiekt w Gądkach obejmuje 5 budynków o całkowitej powierzchni 30.000 mkw., natomiast nieruchomość w Grodzisku Mazowieckim to 2 budynki o powierzchni 40.000 mkw. Hines Polska będzie pełnić funkcję zarządcy aktywów i zarządcy nieruchomości. Transakcja zwiększa portfolio nieruchomości logistycznych zarządzanych przez firmę Hines w Polsce do ponad 280 tys. metrów kwadratowych.

- Decyzja o kolejnym zakupie obiektów logistycznych podyktowana była atrakcyjnością tych konkretnych aktywów, jak również stabilnością gospodarczą Polski pozwalającą na realizację inwestycji w perspektywie średnio i długoterminowej. Zarówno ta, jak i poprzednie inwestycje Hines w Polsce, Brazylii, Rosji i w Niemczech w znaczący sposób poszerzają portfel nieruchomości logistycznych Hines - powiedział Mieczysław Godzisz, prezes zarządu Hines Polska.

Fundusz Hines Russia & Poland Fund (HRPF), ze środków którego został sfinansowany zakup obiektów w Gądkach i w Grodzisku Mazowieckim, został utworzony w 2012 r. Jest to czwarty fundusz Hines, którego strategią jest inwestowanie między innymi w Polsce. Kapitał pochodzi od grupy inwestorów instytucjonalnych z Europy, Azji i Sta¬nów Zjednoczonych. Fundusz ma zainwestować około 80 proc. swojego kapitału w Rosji i 20 proc. w Polsce.

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Zakres dotychczasowych realizacji firmy, zarówno ukończonych, aktualnie prowadzonych, nabytych jak i zarządzanych to 1.273 nieruchomości, w tym powierzchnie w sektorze mieszkaniowym, handlowym, magazynowym, hotelarskim, sportowym, użyteczności publicznej oraz dużej skali kompleksy wielofunkcyjne i projekty infrastrukturalne.

Hines posiada swoje biura w 113 miastach w 18 krajach kontrolując aktywa o wartości około 24.3 miliardów USD co czyni z firmy jedną z największych na globalnym rynku nieruchomości.

Firma Hines rozpoczęła działalność w Polsce w 1997 roku. Pośród najbardziej rozpoznawalnych projektów zrealizowanych należą: budynek biurowy Metropolitan w Warszawie, Quattro Towers i Centrum Biurowe Neptun w Gdańsku oraz sterlinga Business Center i Arboretum w Łodzi. Łącznie z ostatnią transakcją, Hines obecnie zarządza nieruchomościami magazynowymi i biurowymi o powierzchni 340.000 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • maniana 2013-10-01 12:32:51
    Firmy wykorzystują po prostu dobry okres pod inwestycje, najciekawsze jest to - hale.jartom.com/nieruchomosci/Millenium-Logistic-Park-Bierun-Bierun-2737ahhw,61,hale,,w,0,,,2737a kto by się spodziewał, że mogą się pojawić aż takie oferty nieruchomości?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA